Wypoczynek

Wyjazd na narty? Wybierz Bukowinę Tatrzańską!

Informacja prasowa Warszawa, 1.02.2017 Wyjazd na narty? Wybierz Bukowinę Tatrzańską! Planując ferie należy odpowiednio przygotować się do aktywnego wypoczynku na nartach lub snowboardzie, sprawdzić atrakcje

Informacja prasowa
Warszawa, 1.02.2017

Wyjazd na narty? Wybierz Bukowinę Tatrzańską!

Planując ferie należy odpowiednio przygotować się do aktywnego wypoczynku na nartach lub snowboardzie, sprawdzić atrakcje oferowane w okolicy oraz dowiedzieć się jak sprawić, by wyjazd nie nadwyrężył domowego budżetu. Warto wybrać pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej, która ma wiele do zaoferowania nawet najbardziej wymagającym turystom.

Sporty zimowe – od rozgrzewki po regenerację
Bukowina Tatrzańska to raj dla miłośników sportów zimowych. Zarówno zwolennicy nart, jak i snowboardu znajdą tu coś dla siebie na 22 wyciągach narciarskich (talerzykowe, orczykowe, krzesełkowe). Na większości wyciągów można skorzystać z nauki jazdy wraz z instruktorem, a w ich pobliżu znajdują się wypożyczalnie sprzętu. Większość tras w Bukowinie jest oświetlona i dodatkowo zaśnieżana. Zadbano tu o wygodę wszystkich użytkowników tras, które wytyczono tak, by mogły z nich korzystać osoby o różnym poziomie zaawansowania, bez przeszkadzania sobie nawzajem.

Aby w pełni wykorzystać aktywny wypoczynek na stoku, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu organizmu do sportowego szaleństwa, a także o odpowiedniej pielęgnacji tuż po nim. Nie zapominajmy o rozgrzewce! Wystarczy 10 minut, żeby zminimalizować ryzyko kontuzji. Z kolei po zejściu ze stoku
– postawmy na relaks i odnowę biologiczną. Po godzinach spędzonych na stoku, warto zadbać o kompleksową regenerację. Tu również Bukowina staje na wysokości zadania. Możemy wybrać się do Term BUKOVINA, gdzie rozgrzejemy ciało w gorących basenach z wodą termalną bogatą aż w 28 składników mineralnych. Woda ta doskonale wpływa na układ hormonalny, sercowo-naczyniowy oraz mięśniowo-kostny. Dodatkowo, w Termach BUKOVINA skorzystamy z jedynego w swoim rodzaju „Bulgotnika”, czyli basenu oferującego precyzyjny masaż poszczególnych partii ciała – od stóp po barki. Warto też odwiedzić strefę saun – „Góralskie Łospary”, w których organizowane są seanse zapachowe z wykorzystaniem olejków eterycznych. Znajdziemy tu m.in. Sauny Fińskie, Łaźnie Parowe, Kabinę na podczerwień, Lakonium, Strefę Schładzania i Strefę Wypoczynku.

A to już wiesz?  5 miejsc w Polsce idealnych na mikrowyprawy

Z Term BUKOVINA szybko przejdziemy do strefy Wellness BUKOVINA, gdzie zadba o nas wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów. Zwłaszcza w przypadku przecenienia możliwości własnego organizmu i narażenia się na kontuzje – warto skonsultować się ze specjalistami z Medical Spa BUKOVINA, którzy na podstawie szczegółowego wywiadu, uzupełnionego testami ruchowymi i oceną dolegliwości za pomocą dotyku, dobiorą najlepszy sposób leczenia. W razie wystąpienia takich zaburzeń jak bóle stawów, można zdecydować się tu na jedną z kilku terapii manualnych: metody FDM, manipulacji powięziowej, rozluźniania mięśniowo-powięziowego i masażu tkanek głębokich. Wszystkie te terapie to specjalne, nowoczesne techniki mobilizacji, manipulacji i pracy na tkankach miękkich, których zadaniem jest przywrócenie tzw. biomechaniki stawów, czyli ich odblokowanie. Takie terapie dają efekty często już po 1-2 zabiegach!

Jeden bilet dwie atrakcje – czyli jak zaplanować wydatki
Podczas pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej warto skorzystać z promocji Term BUKOVINA i Polskich Kolei Linowych, dzięki której połączymy relaks w basenach termalnych ze zdobywaniem pobliskich szczytów.

Możemy zdecydować się na odkrywanie zimowego oblicza Tatr na szczycie Kasprowego Wierchu. Mamy tu do wyboru trzy odsłony promocji: Opcję turystyczną (2,5h pobytu w Termach BUKOVINA i przejazd koleją linową góra/dół na Kasprowy Wierch), Bilet Active (2h kąpieli w Termach i 4h skipassów) oraz Bilet Nolimit+ (całodniowy pobyt w Termach BUKOVINA i jednodniowy, nielimitowany skipass).
Poza spędzaniem czasu na Kasprowym Wierchu – warto przyjrzeć się promocji Term i PKL łączącej 2h wrażeń w basenach termalnych z przejazdem koleją linowo-terenową na Gubałówkę.

Jak spędzić zimowe wakacje, gdy pogoda nas nie rozpieszcza?
Jeśli nie mamy tyle szczęścia, by przez cały pobyt w górach pogoda pozwalała na aktywny wypoczynek na stoku lub przyjemne spacery, w Bukowinie Tatrzańskiej i tak nie będziemy się nudzić. Termy BUKOVINA pozwolą nam na relaks i rozrywkę, ale także na aktywny wypoczynek. Możemy skorzystać tu (poza wyżej wymienionymi atrakcjami) z basenu pływackiego „Cepersko Płań” oraz zorganizowanych zajęć, takich jak nauka nurkowania czy aqua aerobik. Dodatkowo, miłośnikom klubowych klimatów z pewnością przypadną do gustu Noce Basenów organizowane przez Termy BUKOVINA wraz z RMF MAXXX – najbliższą zaplanowano na 18 lutego.

A to już wiesz?  Kradzieże na stokach to nie fikcja. Jak ich uniknąć?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy