Turystyka

Wycieczki Parki narodowe USA

LogosTour od 10 lat organizuje wyprawy do parków narodowych USA. Podczas wycieczki uczestnicy odwiedzają aż 9 parków narodowych i 3 rezerwaty.
„Choć wybór jest trudny, to staramy się pokazać najciekawsze i najbardziej znamienne pomniki przyrody Ameryki – mówi Teresa Górecka, prezes LogosTour.
Uczestnicy podczas podróży z LogosTour odwiedzają pustynie Mojave i stanu Nevada, Parki Narodowe Drzewa Joshua, Wupatki, Masa Verde, Arches, Capitol Reef, Kanionu Bryce, Zion, Doliny Śmierci, Yosemite oraz narodowe rezerwaty Kanionu Welnut, Krateru Zachodzącego Słońca i Doliny Pomników. Mogą zobaczyć Wielki Kanion, jezioro Powella, Arizonę, czerwone wzgórza, oryginalne formacje skalne, kaniony oraz kratery. Oglądają Joshua Tree, gigantyczne kaktusy saguaro, sekwoje w Kalifornii oraz wiele innych cudów flory i fauny.

Dla kontrastu wycieczki prowadzą też do kilku największych miast. „Chcemy by uczestnicy zaznali pełnego przekroju tego, co oferują Stany Zjednoczone” – mówi prezes Górecka z LogosTour.
Podróżnicy przyjeżdżają więc do Las Vegas, stolicy światowego hazardu i przejeżdżają przez Sedonę. Na koniec wyprawy docierają zaś do San Francisco by zobaczyć Golden Gate, chińską dzielnicę, dzielnicę portową i odbyć rejs po zatoce wokół Alcatraz. Odwiedzają portowe miasteczko Monterey oraz posiadłość magnata prasowego Williama Randolpha Hearsta zwaną La Cuesta Encantada. Spędzają też trochę czasu w Santa Monica, miasta znanego z życia nocnego i wielu atrakcji, zwłaszcza 3rd Street Promenade oraz molo – słynne Santa Monica Pieri. Wreszcie wracają do Los Angeles gdzie zwiedzają między innymi Universal Studios.
„To wspaniała wyprawa, wymaga jednak wyboru doświadczonego przewodnika. Pamiętajmy, że oddajemy w czyjeś ręce nie tylko nasze wakacje, ale i bezpieczeństwo” – przestrzega prezes Górecka.

***
Najbliższy wyjazd to znakomita propozycja na Majówkę: 22.04 – 07.05.2010.
http://www.logostour.pl/majowka

Parki Narodowe USA
Inne oblicze Ameryki

Stany Zjednoczone nie kojarzą się z przyrodą i naturą. To dla nas wielkie miasta, wieżowce, ulice, korki, sklepy. Ewentualnie bogate suburbia lub nieprzyjemne zaułki biedniejszych dzielnic metropolii. A przecież dzika przyroda zajmuje ogromne połacie Ameryki: wybrzeża oceanów, jeziora, góry, jaskinie, prerie, równiny i pustynie. Czy wreszcie parki narodowe, chroniące to wszystko przed zniszczeniem i jednocześnie udostępniające turystom do podziwiania.

Mało kto wie, że USA to kolebka ochrony dzikiej przyrody. Kraj, gdzie narodziła się i pierwszy raz na świecie zrealizowała idea parku narodowego. Parki narodowe i rezerwaty przyrody Stanów Zjednoczonych pozwalają Europejczykowi zrozumieć ogrom i fenomen tego kraju.
„Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego zetknięcia z przyrodą Stanów Zjednoczonych. Oczywiście dużo wiedziałam wcześniej, ale zupełnie innym przeżyciem jest zobaczyć te cuda na własne oczy” – wspomina Teresa Górecka, prezes LogosTour, biura turystyki od 10 lat organizującego wyjazdy do parków narodowych USA.
Olbrzymie przestrzenie, wciąż dzika natura, a pośród tego sieć highway’ów i miasta takie jak Las Vegas. Tam widać ile trudu kosztowało pokolenia Amerykanów zdobywanie dzikiego zachodu i… jak mało zostało z kultury rdzennych mieszkańców.
„Niezwykłe jest to, że możemy pić kawę na szczycie wieżowca, a za kilka godzin być na środku pustyni. I to też jest Ameryka” – mówi Teresa Górecka z LogosTour.
Aby zasmakować „innej Ameryki” wystarczy wyruszyć na południe od Los Angeles w kierunku Phoenix. Szybko zapomnimy o cywilizacji i przekroczymy wrota wyobraźni. Dalej czekają nas już tylko zachwyty.
W Parku Narodowym Drzewa Joshua można zobaczyć drzewo jucca zwane Joshua Tree i niezwykłe, formacje skalne jak słynna Skull Rock. Na Pustyni Sonora – saguaro, największe kaktusy świata, które osiągają 15 m wysokości, 8 ton wagi i wiek 200 lat!
Odwiedzamy sięgające początków XX w. miasteczko Sedona, z górującymi nad nim gigantycznymi czerwonymi górami. To miejsce kultu New Age i zapewne za 2 lata stanie się celem pielgrzymek, gdyż według tej filozofii w 2012 świat wejdzie w Erę Wodnika.
W Parku Narodowym Mesa Verde, na ziemi Indian Anasazi w ścianach skalnych zachowały się ruiny ich domostw sprzed ok. 800 lat! Pamiętajmy, że w Polsce murowane domy pojawiły się prawie 150 lat później!
Nad krawędzią Wielkiego Kanionu można podziwiać płynącą o 1500 m poniżej rzekę Kolorado, a w Dolinie Pomników znane z wielu filmów monumentalne czerwone góry o ściętych szczytach. Dużym przeżyciem jest też spacer wśród łuków skalnych w Arches National Park czy wizyta w Kanionie Bryce w Capitol Reef – parku narodowym na krawędzi obszernej, głębokiej doliny wypełnionej setkami ogromnych czerwonych kolumn skalnych.
Pośrodku bezkresnej pustyni stanu Nevada rozciąga się Park Narodowy Doliny Śmierci pełen słynnych miejsc: wyschnięte jeziora Racetrack Playa i Badwater, kolorowe skały Artists Palette, Ubehebe Crater liczący ok. 7 tys. lat czy Zabriskie Point znane z filmu Michelangela Antonioniego o tym samym tytule. W Parku Narodowym Yosemite, rosną natomiast słynne sekwoje – największe i najstarsze drzewa świata.
„Możliwość zetknięcia się z przepiękną przyrodą Ameryki to podróż, która pozostanie we wspomnieniach do końca życia” – mówi prezes Górecka z LogosTour. „Warto zobaczyć inne oblicze USA” – dodaje.

* * *
Podróże na 7 kontynentów z LogosTour!
LogosTour to polski lider w sektorze egzotycznych wyjazdów turystycznych. Biuro działa od 1981 roku i w ciągu blisko 30 lat z jego usług skorzystało już ponad 1 mln klientów. Co roku z LogosTour wyjeżdża ponad 30 tysięcy turystów.
LogosTour oferuje prawie 150 wyjazdów – do Europy, Azji, obu Ameryk, Afryki, Australii, na Antarktydę a także dookoła świata. Posiada bogatą ofertę wycieczek autokarowych i wczasów w najciekawszych miejscach Europy. Proponuje również pakiety Incentive, czyli wyjazdy motywacyjne dla firm.

  LogosTour Biuro Turystyki ZNP Sp. z o.o.
00-379 Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33
Infolinia 0801-011-864, e-mail: [email protected], www.logostour.pl

hastagi na stronie:

#parki narodowe usa #parki narodowe usa mapa #mapa parkĂłw narodowych usa #parki narodowe usa wycieczka #parki narodowe w usa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy