Wiadomości branżowe

Współczesny turysta szuka inspiracji. Nowy serwis Qtravel Inspiracje odpowiada na najnowsze trendy w internecie

Współczesny turysta szuka inspiracji. Nowy serwis Qtravel Inspiracje odpowiada na najnowsze trendy w internecie
Qtravel Inspiracje to nowy serwis wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl, który ma pomóc podróżnikom w znalezieniu ich własnego pomysłu na podróż. Ciekawe miejsca, największe atrakcje turystyczne, hotele i pomysły na aktywny wypoczynek są ciekawie opisane i okraszone pięknymi zdjęciami. Co piątek jedna z inspiracji trafia na stronę główną serwisu Qtravel.pl. Taki sposób prezentacji treści związanej z podróżowaniem wpisuje się w najnowsze trendy w światowej turystyce.- Pomysł na „Inspiracje” podsunęli nam sami użytkownicy – tłumaczy Małgorzata Gulgowska-Kowalska, Content Manager Qtravel.pl. – Po zmianie wyglądu serwisu w kwietniu zeszłego roku, na stronie głównej pojawiły się piękne zdjęcia z różnych, niezwykłych zakątków świata. Od razu przypadły one wszystkim do gustu. Postanowiliśmy rozwinąć ten pomysł, do zdjęć dodać interesującą treść i zbudować w Internecie miejsce, w którym każdy podróżnik

Qtravel Inspiracje to nowy serwis wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl, który ma pomóc podróżnikom w znalezieniu ich własnego pomysłu na podróż. Ciekawe miejsca, największe atrakcje turystyczne, hotele i pomysły na aktywny wypoczynek są ciekawie opisane i okraszone pięknymi zdjęciami. Co piątek jedna z inspiracji trafia na stronę główną serwisu Qtravel.pl. Taki sposób prezentacji treści związanej z podróżowaniem wpisuje się w najnowsze trendy w światowej turystyce.

– Pomysł na „Inspiracje” podsunęli nam sami użytkownicy – tłumaczy Małgorzata Gulgowska-Kowalska, Content Manager Qtravel.pl. – Po zmianie wyglądu serwisu w kwietniu zeszłego roku, na stronie głównej pojawiły się piękne zdjęcia z różnych, niezwykłych zakątków świata. Od razu przypadły one wszystkim do gustu. Postanowiliśmy rozwinąć ten pomysł, do zdjęć dodać interesującą treść i zbudować w Internecie miejsce, w którym każdy podróżnik będzie mógł znaleźć swój pomysł na podróż.

Podróżnicze pomysły prezentowane w serwisie Qtravel Inspiracje przeglądać można na kilka różnych sposobów. Cztery główne kategorie inspiracji to: Miejsce, Hotel, Atrakcja turystyczna i Sport. Poza tym, wyszukując skorzystać można z kilku innych kryteriów, m.in. dla kogo jest dana inspiracja, czy gdzie się znajduje. Dodatkowy podział determinują tagi. I tak swoich pomysłów mogą szukać miłośnicy aquaparków, fani zabytków, amatorzy nurkowania, czy turyści kochający luksus.

Każda inspiracja opatrzona jest opisem. Co ważne nie są to encyklopedyczne wykłady, a raczej zbiór ciekawych i ważnych informacji o danym miejscu, hotelu czy atrakcji turystycznej przedstawiony w sposób lekki i interesujący. Dodatkowo znajdziemy przy każdej inspiracji listę atutów, prezentację na mapie Google oraz konkretne oferty turystyczne, pozwalające odwiedzić dany zakątek świata.

Nowa inspiracja do podróży pojawia się na stronie głównej Qtravel.pl w każdy piątek. Ponadto, odwiedzając serwis Qtravel Inspiracje użytkownicy widzą zapowiedź tego, co zobaczą za tydzień, tak by mogli odpowiednio podostrzyć swój apetyt na podróż.

A to już wiesz?  Jak bawić się z dziećmi w domu?

Taki sposób prezentacji treści związanych z podróżowaniem wpisuje się w najnowsze trendy w światowej turystyce. Jak donosi zeszłoroczny raport Google dotyczący zachowań osób poszukujących w sieci produktów turystycznych, aż 68 proc. użytkowników zanim wyruszy w podróż poszukuje w internecie pomysłu na to dokąd i w jaki sposób podróżować. Odsetek takich “internetowych poszukiwaczy” rośnie z roku na rok. W analogicznym raporcie z roku 2012 wynosił on o 3 proc. mniej.

Pierwszym i najważniejszym etapem dotyczącym zakupu oferty turystycznej jest więc dzisiaj poszukiwanie pomysłu. Nowy serwis Qtravel Inspiracje wychodzi naprzeciw takiej potrzebie użytkowników, a dzięki mechanizmowi kontekstowego wyszukiwania, każdą inspirację można w łatwy sposób połączyć z aktualnymi ofertami turystycznymi.

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego – poprzez wpisanie fraz – serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

Źródło Qtravel. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy