Polonia Wiadomości branżowe

Wielkopolska, góry czy Mazury?

Górskie szlaki w Sudetach i Bieszczadach zachwycą pięknymi krajobrazami każdego turystę, który znajdzie się w tych rejonach. Malownicze lasy posiada również Ziemia Lubuska, a niezapomniane widoki Warmii i Mazur mogą spowodować, że trudno będzie później powrócić do codzienności. Natomiast miłośnicy tradycji odnajdą się na licznych trasach Wielkopolski.

Dolnośląskie atrakcje turystyczne

Województwo dolnośląskie ma do zaoferowania wiele atrakcji kulturalnych i sportowych. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czekają wspaniałe szlaki w Sudetach, na czele z najwyższym szczytem – Śnieżką. Dolnośląskie miasta, parki i uzdrowiska oferują atrakcyjny wypoczynek dla każdego, a różnorodność regionu sprawia, że turyści wracają tu przez okrągły rok.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec: – Województwo dolnośląskie to „Europa w Pigułce”. Mamy tutaj wszystko, czego turysta może zapragnąć: piękne góry, parki narodowe i znane w całym kraju uzdrowiska.

Warmia i Mazury – kraina tysiąca jezior

Złota jesień na Warmii i Mazurach zapowiada się interesująco, zwłaszcza jeśli nastawimy się na aktywny wypoczynek, np. żeglowanie czy spływy kajakowe. Kraina tysiąca jezior zachwyca pięknym i naturalnym krajobrazem, dzięki czemu znalazła się na liście 14 miejsc, które uzyskały największe uznanie wśród głosujących na 7 Nowych Cudów Natury.

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas: – Urzekające piękno Mazur to przede wszystkim unikalna, doceniana na całym świecie przyroda, która przyciąga turystów nie tylko latem, lecz także zimą.

Podkarpacka turystyka

Perłą województwa podkarpackiego są zdecydowanie Bieszczady, uznawane za europejską oazę wtórnie zdziczałej przyrody. Region ten zamieszkiwały niegdyś najbardziej wpływowe rody Rzeczypospolitej, dzięki czemu Podkarpackie obfituje w liczne zamki królewskie, zespoły pałacowe i rezydencje magnackie.

Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta: – Od lat najbardziej rozpoznawalną turystyczną marką regionu są Bieszczady. To miejsce przyciągające turystów o każdej porze roku pięknem górskich krajobrazów, gdzie można zakosztować smaku przygody i wolności.

Bogactwo Ziemi Lubuskiej

Ziemia Lubuska jest idealnym miejscem dla osób, które chcą spokojnie, ale też aktywnie odpocząć wśród malowniczych terenów zielonych. Kompleksy leśne stanowią prawie połowę całego województwa.

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak: – Lubuskie jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów zachodniej Polski. Jego głównym atutem są walory przyrodnicze: niezwykła malowniczość, piękno nieskażonej przyrody, gęstość zalesienia (około połowy powierzchni regionu stanowią lasy), rozbudowana sieć wodna, mnogość jezior.

Wielkopolskie szlaki

Wielkopolska to region pełen atrakcji historycznych. Szlak Piastowski, Trasa Kórnicka czy parowozownia Wolsztyn – zabytków jest tu pod dostatkiem. Jeśli ktoś od historii woli sport i kulturę, powinien wybrać się do tętniącego życiem Poznania.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak: – Z prawdziwą przyjemnością zapraszam do Wielkopolski. Wycieczkę warto rozpocząć od historycznych miejsc związanych z narodzinami państwa polskiego, przemierzając Szlak Piastowski, od poznańskiej katedry z grobami pierwszych władców poprzez Ostrów Lednicki, gdzie odbył się chrzest Polski. A stąd jest już tylko krok do Gniezna.

Więcej informacji: NajlepszeMiejsca.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy