Polonia Wiadomości branżowe

Welcome2Poland – mobilny przewodnik po Polsce

W Samsung Apps dostępna jest już nowa darmowa aplikacja, która z pewnością przyda się każdemu, kto odwiedza Polskę. Ten mobilny przewodnik informuje o najciekawszych miejscach, najlepszych restauracjach i pozwala poczuć klimat zwiedzanych miast. Welcome2Poland to niezbędnik każdego turysty, działający także w trybie offline, dzięki czemu użytkownik nie ponosi kosztów transmisji danych.

Aplikacja została stworzona przez pkt.pl, portal prowadzący bazę firm działających w Polsce. Program przygotowano głównie z myślą o obcokrajowcach i udostępniono w 6 wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, francuskiej i rosyjskiej. Głównym zadaniem aplikacji jest informowanie turystów o tym, co dzieje się w polskich miastach i czego nie można przegapić podczas pobytu. Miasta objęte programem to Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Sopot, Gdynia i Katowice.

Welcome2Poland zawiera opisy i zdjęcia kilkuset niekomercyjnych atrakcji turystycznych, a także listę kilkudziesięciu rzeczy, które w Polsce trzeba zobaczyć lub zrobić. Aplikacja jest niezbędna dla wszystkich ceniących praktyczne i wygodne rozwiązania. Dzięki obszernej bazie zawierającej ponad 70 tys. informacji przydatnych podczas zwiedzania Polski, turysta łatwo odnajdzie bankomaty, strefy darmowego Wi-Fi, muzea, hotele, kluby czy restauracje. Szybki i tani dojazd do wybranego miejsca znajdzie m.in. dzięki spisowi korporacji taksówkowych wraz z cennikiem usług. Przeszukanie bazy możliwe jest po wejściu w zakładkę ‘points of interest’.

Aplikacja oferuje także funkcję „Znajdź mnie” lokalizującą użytkownika na mapie dzięki wykorzystaniu systemu GPS. Turyści szukający pomysłów na spędzenie wolnego czasu mogą skorzystać z propozycji zawartych w zakładce „Zainspiruj mnie”, która radzi dokąd pójść, co zobaczyć w danym mieście oraz co i gdzie zjeść. Aplikacja zaproponuje także ponad 33 trasy spacerowe, więc niezależnie od upodobań każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Znaczącą zaletą aplikacji Welcome2Poland jest to, że działa ona w trybie offline i wymaga jedynie jednorazowego pobrania pliku dla danego miasta lub regionu. Od tego momentu można korzystać z niej dowolnie bez obaw o koszty transmisji danych. Baza atrakcji, przydatnych miejsc czy pomysłów na wypoczynek jest na bieżąco aktualizowana, warto więc śledzić nowości!

Welcome2Poland została opracowana również z myślą o polskich firmach z sektora MŚP. Portal pkt.pl przygotował dla rodzimych przedsiębiorców ofertę reklamową, umożliwiającą promocję produktów i usług w ramach aplikacji.

Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z firmą Samsung, która w swojej ofercie posiada platformę do wyszukiwania aplikacji mobilnych, umożliwiającą w szybki i łatwy sposób pobieranie różnorodnych aplikacji na telefon. Dzięki Samsung Apps mamy okazję pokazać naszą aplikację Welcome2Poland na całym świecie, co przekłada się bezpośrednio na wzrost jej popularności. Myślę, że nasza bliska współpraca z Samsungiem przynieście jeszcze wiele ciekawych rozwiązań i propozycji dla użytkowników urządzeń Samsunga – mówi Dominik Lewandowski, Dyrektor ds. Rozwoju w ptk.pl

Firma Samsung jako lider w produkcji telefonów komórkowych kładzie szczególny nacisk na rozwój aplikacji mobilnych. Współpraca z partnerami lokalnymi jest dla nas bardzo ważna, dlatego zdecydowaliśmy się na kooperację z ptk.pl. Aplikacja Welcome2Poland to nasz pierwszy wspólny projekt i wierzymy, że okaże się niezwykle użyteczna dla wszystkich jej użytkowników – Jarosław Szponar, Application Specialist w Samsung Electronics Polska.

Zapraszamy do pobrania tej darmowej aplikacji, która sprawi, że pobyt w Polsce będzie jeszcze przyjemniejszy i pełen atrakcji. Aplikacja Welcome2Poland została udostępniona na całym świecie za pomocą Samsung Apps.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BFC   #BoniFaCio   #SPA   #bior   #jest   #nie   #oraz   #pocz   #przez   #rcy   #sinnet