Polonia Wiadomości branżowe

Trwa plebiscyt „Świeć Się” na najpiękniejsze świąteczne iluminacje miast w Polsce! Kto znajdzie się w finałowej szesnastce?

Czwarta edycja „Świeć Się z ENERGĄ”, plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne miast wkracza w decydującą fazę etapu wojewódzkiego! W swoich regionach w świątecznej zabawie prowadzi m.in. Szczecin, Rzeszów, Warszawa i

Czwarta edycja „Świeć Się z ENERGĄ”, plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne miast wkracza w decydującą fazę etapu wojewódzkiego! W swoich regionach w świątecznej zabawie prowadzi m.in. Szczecin, Rzeszów, Warszawa i Bielsko-Biała. Współzawodnictwo ma także szczytny cel! Miasto, które przejdzie etap wojewódzki, a w ogólnopolskim finale zdobędzie najwięcej głosów internautów, otrzyma energooszczędny sprzęt AGD, który przeznaczy na wybrany cel społeczny. Równolegle do plebiscytu miast prowadzony jest w serwisie www.SwiecSie.pl konkurs fotograficzny, w którym autorzy świątecznych zdjęć mogą zdobyć wiele atrakcyjnych nagród!

Półmetek etapu wojewódzkiego za nami. W czołówce miast, na które najchętniej głosują internauci jest m.in. Szczecin, Rzeszów, Warszawa i Bielsko-Biała. Ale wszystko może się jeszcze zmienić, ponieważ wiele urzędów przesyła jeszcze zdjęcia iluminacji świątecznych oraz zachęca do oddawania głosów na swoje miasta na www.facebook.com/swiecsie. W tegorocznym Plebiscycie Miast można głosować codziennie i dzięki temu to miejscowości o najbardziej aktywnych fanach i mieszkańcach mają szanse na reprezentowanie swojego regionu w ogólnopolskim finale zabawy.

Iluminacje świąteczne są w tym roku w wielu miastach bardzo okazałe i malownicze. Nie dziwi więc, że zarówno urzędy miast, jak i ich mieszkańcy z dużym zaangażowaniem wykorzystują potencjał portali społecznościowych do zachęcając do głosowania znajomych i lokalnych społeczności. Dzięki ich mobilizacji, akcja liczy już ponad 70.000 fanów, a chętnych do dzielenia się świąteczną energią przybywa każdego dnia – mówi Katarzyna Kowalska, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.

Etapy głosowania w Plebiscycie Miast!

Plebiscyt Miast w ramach akcji „Świeć Się z ENERGĄ” składa się z dwóch etapów. Do 26 grudnia 2012 r. internauci wybierają najpiękniejsze świąteczne miasto województwa, które następnie będzie walczyć z pozostałymi piętnastoma finalistami z całego kraju. Etap ogólnopolski trwa od 28 grudnia 2012 r. do 6 stycznia 2013 r.

Ty także oddaj głos na swoje miasto! Świeć się razem z nami i pomagaj potrzebującym!

A to już wiesz?  Organizatorzy wprowadzają odprawy online - ewolucja czy rewolucja?

Głosy na miasta może raz dziennie oddać każdy za pomocą aplikacji na http://www.facebook.com/swiecsie. Zwycięska miejscowość otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogła przeznaczyć na wybrany cel społeczny. Fundatorem tej nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie.

I Ty spraw sobie prezent pod choinkę. Wyślij zdjęcie na stronę „Świeć Się”!

Internauci mogą także wziąć udział w konkursie fotograficznym! Wystarczy przesłać zdjęcia swojej choinki, świątecznie przystrojonego domu, czy miasta i umieścić je na www.SwiecSie.pl.

W tym roku konkurs fotograficzny dzieli się na dwie kategorie:

  • “Mój Dom” – fotografie wykonane w mieszkaniu, przydomowym ogrodzie
  • “Moje Miasto” – fotografie dokumentujące rynki, place i ulice miast

Liczba zdjęć w konkursie przekroczyła już 1 000! Najlepsze zostaną wyłonione przez jury konkursu w składzie którego jest m.in. fotografka Lidia Popiel. Dodatkowo nagrodzone zostaną zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów, dlatego warto promować swoje zdjęcia wśród znajomych.

Na autorów najlepszych fotografii czekają m.in. iPhone 5, 46-calowy smart TV 3D, iPad 16 GB, egzotyczna wycieczka, kino domowe, lustrzanka cyfrowa Nikon D3100 wraz z 2 obiektywami oraz kilkadziesiąt innych atrakcyjnych nagród!

Świeć Się Galerio”, czyli centra handlowe także świecą się na święta!

W tym roku świąteczny konkurs uzupełnia dodatkowa kategoria “Świeć Się Galerio”, w której internauci mają możliwość głosowania na świąteczne dekoracje centrów i galerii handlowych. Zwycięskie miejsce, które zdobędzie najwięcej głosów internautów na www.SwiecSie.pl, otrzyma tytuł “Najładniej świątecznie oświetlonej galerii handlowej”. Dodatkowo jury plebiscytu, spośród nadesłanych przez centra i galerie fotografii, wybierze najlepsze zdjęcia, a laureatów nagrodzi specjalnymi wyróżnieniami.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem IV edycji konkursu “Świeć Się” – Plebiscyt Miast jest Grupa ENERGA. Nagrodę CSR w Plebiscycie Miast ufundowała spółka ENERGA Oświetlenie. Patronem kategorii “Świeć Się, Galerio” – jest Polska Rada Centrów Handlowych. Partnerami medialnymi akcji są lokalne wydania Gazety Wyborczej oraz gazeta.pl.

A to już wiesz?  Moda na turystykę w Europie Środkowo-Wschodniej

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 190 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 24 TWh energii rocznie. Dzięki 46 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 16 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to niemal 1400 MW.

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność – zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne, w tym działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu ENERGA dla Ciebie realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy