Polonia Wiadomości branżowe

Tripsta.pl patronem książki “Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”

Teaser

Już od kilku dni wielbiciele orientalnych podróży i dobrej lektury mogą znaleźć się w posiadaniu książki autorstwa Anny Jaklewicz “Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Publikacja przenosi czytelnika  w rejony położone z dala od wielkich miast Państwa Środka, do spokojnych wiosek zagubionych wśród ryżowych pól. Patronat nad publikacją objęło internetowe biuro podróży Tripsta.pl. 

Jakie jest nasze wyobrażenie o Chinach? Gigantyczne miasta? Miliony osób na ulicach? Duszący smog w powietrzu? Być może! Jednak prawdziwe Chiny to nie tylko wielkie aglomeracje! Wszystkich tych, którzy mieli wątpliwą przyjemność poznać Państwo Środka od tej gorszej strony, a także tych, którzy nie mieli okazji go odwiedzić, zapraszamy w wyjątkową podróż po chińskiej prowincji. Zabierze nas w nią autorka książki „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Anna Jaklewicz spędziła w Chinach 2 lata, podglądając świat „małych ojczyzn” i odkrywając zaskakujące bogactwo kulturowe oraz etniczne tego regionu. 

– Starałam się pokazać Chiny z innej strony niż ta powszechnie znana  mówi Anna Jaklewicz  W książce nie ma typowych tematów kojarzących się z Chinami, nawiązuję do nich jeśli wymaga tego kontekst. – Przede wszystkim skupiłam się na fascynującej codzienności ludzi zamieszkujących chińskie wioski i miasteczka – dodaje autorka

Książka ukazała się w marcu nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Opowieści Anny Jaklewicz o Chinach, których odcień przypomina kolor indygo, będzie można posłuchać na kilku wiosennych festiwalach podróżniczych. Slajdowiska i spotkania z autorką w najbliższym czasie odbędą się podczas: Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Katowicach (22 marca), Festiwalu Rozjazdy w Rybniku (23 marca), Festiwal Bonawentura.org w Starym Sączu (6 kwietnia), Festiwalu Trzy Żywioły w Krakowie (7 kwietnia) oraz Festiwalu Równoleżnik Zero we Wrocławiu. 

< 238436" >

Źródło Tripsta. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #adce   #atrakcji   #atwo   #demu   #dla   #jest   #która   #mobilnych   #nie   #pkt pl   #tak