Ciekawostki Podróże Turystyka

Teneryfa i Loro Park

Jeżeli wybierasz się na Kanary, to z pewnością masz wybór, czy odwiedzić Las Palmas czy Teneryfę. Na Teneryfę można wyskoczyć będąc właśnie w Hiszpanii, w końcu to hiszpańska wyspa, a przynajmniej do tego państwa przynależy. Polecam jednak wycieczkę wokół całej wyspy.

Jest to doskonała okazja do tego, aby zobaczyć całą wyspę. Warto bowiem poznać zarówno jej część północną , która charakteryzuje się bujną i zieloną roślinnością, oraz południową, która ma surowy, typowo powulkaniczny krajobraz.

eneryfa i Loro Park  Tneryfa i Loro Park  Teeryfa i Loro Park

Jak zaplanować tą wycieczkę? Wiele biur podróży ma swój sztywny plan i poleca rozpocząć ją miejscowości Guia di Isora. Jednak to kaurat jest dobrym pomysłem, ponieważ to miejsce będzie doskonałą okazją do spróbowania tradycyjnych sosów kanaryjskich i do zrobienia zakupów, o ile ktoś za cel stawia sobie robienie zakupów w takim miejscu.

Następnie można odwiedzić miasteczko Grachico. W rzeczywistości jest to punkt widokowy, który pozwala zobaczyć miasto. Miasto nazywane jest kanaryjskimi Pompejami. Skąd ta nazwa? Wiąże się ona z tym, że gdyż podobnie jak Pompeja, zostało ono zniszczone przez wulkan.

Po obejrzeniu miasta można przenieść się do Icod de Los Vinos. Jego główną atrakcje to między innymi kościół Św. Marka oraz Smocze Drzewo. Smocze Drzewo jest najstarszym na wyspie drzewem.

Później zobacz Puerto de La Cruz. Tu jest właśnie słynny Loro Park, w którym mieszka wiele ginących gatunków. Zwierzęta te chronią się w parku i dzięki niemu mogą przetrwać. Jest on dla nich czymś w rodzaju ostoi. Loro Park nazywany jest także „Parkiem Papug”, ponieważ na terenie tego pięknego parku krajobrazowego żyje około 300 gatunków tych ptaków. Oczywiście, oprócz papug jest tu wiele innych zwierząt, i to bardzo ciekawych, których można nie spotkac w innych miejscach. Między innymi żyją w parku aligatory, goryle, a także tygrysy oraz flamingi.

Jeśli będziesz w Puerto de La Cruz odwiedź koniecznie rekinarium i delfinarium. Bardzo piękna przygoda i zarazem relaks,. O ile rekiny mogą wydawać Ci się groźne, o tyle wśród delfinów pływających za szybami, miło jest odpocząć.

Jak odwiedzić wszystkie te miejsca? Kiedy jesteś już w okolicy Kanarów, możesz poszukać jakiego organizatora takiej wycieczki lub wybrać się na nią na własną rękę. Wycieczka jednodniowa, zorganizowana, kosztuje średnio 60 euro. Zastanów się więc, czy będąc w Hiszpanii, chcesz popłynąć na Teneryfę samodzielnie wynajmując sprzęt, czy raczej tańszym sposobem będzie podróż ze zorganizowana grupą czy dołączenie się nawet o obcych ludzi.

Kanary to piękne miejsce. Oczywiście, można posiedzieć, poopalać się. Jednak, ja jestem zwolennikiem aktywnego wypoczynku, polecam raczej spacery, zwiedzanie. Niektórzy podróżujący mają dewizę: jak najbardziej leniuchować, aż do oporu, natomiast zasadą innych jest to, aby jak najwięcej zobaczyć i jak najwięcej dowiedzieć się, w czasie danej podróży. Zarówno jeden jak i drugi sposób na wycieczki może być udany, tylko zależy to od Twoich preferencji. Jeśli nie lubisz siedzieć w miejscu, męczy Cię taka sytuacja, ponadto wiesz, że i tak nie usiedzisz gdzieś dłużej niż jeden dzień, wybierz się na wycieczkę objazdową, lub, będąc w jednym hotelu przez kilka dni, zwiedzaj jak najwięcej, i za każdym razem planuj wyprawę w inne miejsce, aby nie powtarzać tego co się już robiło i nie nudzić się. Życzę udanej wyprawy.
Ika

hastagi na stronie:

#loro park teneryfa #loro park #teneryfa loro park #teneryfa zwiedzanie #loro park teneryfa mapa #loro park na teneryfie #loro park tenerife #kościól sw marka teneryfa

Similar Posts