Polonia Wiadomości branżowe

Tanio, taniej, najtaniej – wycieczki na każdą kieszeń

Teaser

Tanio nie zawsze musi oznaczać gorzej. Niezapomniane wakacje można spędzić nawet, dysponując niewielkim budżetem. Jak to zrobić? Qtravel podpowiada, co zrobić i w jakie miejsce się wybrać, by koszty wycieczki były niewielkie, a wrażenia – ogromne.

Według badań Centrum Badania Opinii Społecznej w roku 2012 jedna trzecia wyjeżdżających w celach turystycznych Polaków wypoczywała poza granicami kraju. Wpłynęło to na wzrost ogólnej liczby osób wyjeżdżających w celach turystyczno-wypoczynkowych. W roku 2013 planowana liczba osób wyjeżdżający ma się zwiększyć. Turystyka staje się elementem stylu życia coraz większej grupy Polaków. Warto więc wiedzieć jak szukać wyjazdów, by zarówno wakacje, jak i ich cena były atrakcyjne.

First minute, last minute, Qtravel Deals

Planując wakacje z wyprzedzeniem, mamy szeroki wachlarz możliwości. Do wyboru mnóstwo kierunków, hoteli, możemy także wybrać termin, który nam najbardziej odpowiada. Kiedy organizatorzy wprowadzają na rynek ofertę na nadchodzący sezon turystyczny, oferują rozmaite promocje sprzedażowe. Ten sposób wyboru wyjazdu nazywany jest „first minute”. Warto skorzystać z tej formy zakupu wycieczki, jeśli planujemy wypoczynek z rodziną, lub interesuje nas miejsce w konkretnym hotelu. Zakup oferty nawet na osiem miesięcy przed wyjazdem, może zaprocentować oszczędnościami sięgającymi 35 proc. wartości wycieczki.

Jeżeli nie ma dla nas szczególnego znaczenia, ani to dokąd, ani kiedy pojedziemy na urlop, idealną opcją jest wyjazd „last minute”. To zakup wycieczki „na ostatnią minutę”, czyli krótko przed wyjazdem. Ceny ofert „last minute” bywają bardzo atrakcyjne, niższe nawet o 60 proc. w stosunku do ceny oryginalnej. Ale uwaga, rezerwując wycieczkę na ostatnia chwilę, w momencie rezerwacji pokryć musimy całkowity koszt oferty i nie ma możliwości wpłacenia tylko zaliczki.

Dla miłośników specjalnych okazji wyjazdowych Qtravel przygotował specjalną usługę: Qtravel Deals. Przeglądając tysiące ofert turystycznych przygotowanych przez touroperatorów znajdujemy dla Państwa sprawdzone wycieczki – atrakcyjne zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Znaleźć tu można prawdziwe perełki, dlatego warto wpisać się na listę subskrybentów usługi.

Odjazdowe wycieczki objazdowe

Coraz większym zainteresowaniem polskich turystów cieszą się autokarowe wycieczki objazdowe. W ofercie organizatorów znajdziemy ponad 400 wycieczek, które pozwalają odkrywać świat z pokładu autokaru. Dzięki programom przygotowanym przez biura podróży poznać można najciekawsze miejsca oraz historię danego kraju. Wszystko w bardzo przystępnej cenie. Przykładowo za jednodniową wycieczkę ze zwiedzaniem Lwowa zapłacimy już 160 zł, a wycieczki trwające od 5 do7 dni mogą kosztować niewiele ponad 500 zł za osobę. Za 5 dniowy wyjazd do Włoch zapłacimy od 750 zł.

Więcej o wycieczkach objazdowych: Dookoła Europy, a nawet ciut dalej – autokarowe wycieczki objazdowe

Własny transport, pełna swoboda

Jeśli lubisz odkrywać nieznane zakątki, ciekawe miejsca i cenisz sobie swobodę, najlepszą propozycją mogą okazać się wakacje z dojazdem własnym. W ten sposób można przeżyć przygodę, której nie zorganizuje dla Ciebie żadne biuro podróży. Najbardziej popularnymi krajami, wśród turystów poruszających się własnym samochodem są Chorwacja, Hiszpania i Włochy, ale także Bułgaria, Grecja oraz Węgry. Decydując się na ten sposób spędzenia wakacji, warto jednak wykupić miejsca w hotelu bądź apartamentach, wybierając opcję z wyżywieniem lub bez.

Warto pamiętać – w drodze na wakacje własnym samochodem ogromnym kosztem bywają opłaty za autostrady. Dlatego, jeśli to możliwe wybieraj drogi lokalne. Podróż potrwa wówczas dłużej, jednak widoki i miejsca, na które natknąć się można po drodze mogą okazać się bezcenne.

Podróż własnym samochodem ma jeszcze jedną zaletę. Nie do przecenienia jest to, że we własne auto zmieścisz więcej niż w jedną walizkę, którą zabrać możesz na pokład samolotu. Możliwość zabrania większego bagażu ma szczególne znaczenie, jeśli podróżujemy z dziećmi.      

Nasze rady:

  • Na zakupach w krajach arabskich pamiętaj o targowaniu się. Choć sprzedawcy demonstrować będą swoje niezadowolenia, targ i tak zostanie dobity.
  • Płać w lokalnej walucie! Choć są takie kraje, w których sprzedawcy przyjmują każdą walutę, przelicznik cen jest bardzo niekorzystny. Dlatego warto korzystać z waluty obowiązującej w danym kraju.
  • Jadaj w małych rodzinnych knajpkach, w których stołują się również tubylcy. Często skrywane w bocznych uliczkach lokale oferują przysmaki lokalnej kuchni w dobrej cenie.

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego – poprzez wpisanie fraz – serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

< 241527" >

Źródło Qtravel. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy