Ciekawostki

Sprzeczne doniesienia w sprawie odszkodowań

Wolfgang Gibowski rzecznik reprezentujący grupę niemieckich firm w rozmowach na temat odszkodowań dla robotników przymusowych III Rzeszy zaprzeczył jakoby strona niemiecka proponowała podniesienie wysokości odszkodowań.

Wcześniej we wtorek adwokat reprezentujący robotników przymusowych III Rzeszy Edward Fagan poinformował, że podczas rozmów w Bonn niemiecki przemysł i rząd podnieśli z siedmiu do 10 miliardów marek proponowaną wysokość odszkodowań.

Negocjatorzy (strony niemieckiej) “krążą”, jak to ujął adwokat z Nowego Jorku, wokół zaproponowania ludziom 10 miliardów marek, lecz nowa propozycja jest, jego zdaniem, wciąż niewystarczająca.

Fagan dodał, że on i inni adwokaci reprezentujący robotników przymusowych grożą opuszczeniem rokowań, jeśli strona niemiecka nie podwyższy jeszcze proponowanej sumy.

Tymczasem uczestniczący w tej samej wtorkowej sesji rozmów przedstawiciel rządu Izraela powiedział, że nic mu nie wiadomo o podwyższeniu niemieckiej oferty do 10 miliardów marek.

Wolfgang Gibowski reprezentujący grupę niemieckich koncernów na rozmowach o odszkodowaniach powiedział, że sugestia amerykańskiego prawnika o podniesieniu sum odszkodowawczych jest “całkowitym nonsensem”.

Similar Posts