Polonia Wiadomości branżowe

Rossmann i WWF na ratunek niedźwiedziom

Firma Rossmann, ruszyła z nową proekologiczną akcją, zachęca Klientów do zakupu specjalnych świeczek w kształcie pnia drzewa. Przy współpracy z WWF Polska  lider rynku chemiczno-kosmetycznego zaangażował się w akcję „Godzina dla Ziemi”. Kampania nosi nazwę „Uratujmy niedźwiadka”. Wszystkie zebrane pieniądze ze sprzedaży świeczek zostaną przekazane WWF Polska, która wprowadzi długoletni program ochrony niedźwiedzi w polskich górach.

Świeczki są do kupienia w drogeriach do końca marca. Celem akcji jest skłonienie do refleksji nad zmianą klimatu i zachowań na bardziej przyjazne naturze. Klienci, którzy kupią świeczki będą mogli zsolidaryzować się z Rossmannem i WWF Polska gasząc 31 marca na godzinę o 20.30 wszystkie urządzenia elektryczne w swoich domach. Właśnie w ostatni dzień marca od 2007 roku obchodzona jest ”Godzina dla Ziemi”. Koszt zakupu świeczki to 5 zł.
W Polsce na wolności żyje 90 niedźwiedzi. Długoletni program WWF Polska ma na celu ochronę niedźwiedzi w polskich górach. Opiera się na stworzeniu dla nich odpowiednich warunków do schronienia. Innym z zadań jest ułatwienie zdobywania pożywienia, poprzez odnowienie starych sadów w południowo-wschodniej Polsce. Przewidziane są również działania edukacyjne adresowane do turystów, dla których przygotowane będą informacje, jak powinno się zachowywać wchodząc na górski szlak w krainie niedźwiedzia.
Swój pierwszy sklep w Polsce Rossmann otworzył w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej w 1993 roku. Dziś firma posiada 620 drogerii w całym kraju i zatrudnia 9 000 pracowników.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy