Wiadomości branżowe

Przez pięć kontynentów w poszukiwaniu lata

Choć zbliża się sezon zimowy, wcale nie musi on kojarzyć się z czapką uszatką i puchową kurtką. Organizatorzy wycieczek prześcigają się w propozycjach, które mają nam pomóc zapomnieć o zimie. Wyszukiwarka ofert turystycznych Qtravel.pl przyjrzała się ofercie wyjazdów egzotycznych dostępnej w sezonie zimowym 2011/2012. Wybieramy się w podróż przez 5 kontynentów szukając tam słońca, ciepłego morza, dobrej zabawy i przygody, która w podróżowaniu zawsze jest najważniejsza.

 Listopad. Słodkie lenistwo na Malediwach

Po 12 godzinach lotu znajdujemy się w innym świecie. Niemal 1200 wysepek tak małych, że trudno je dostrzec na niebieskiej plamie Oceanu Indyjskiego – Malediwy, Republika Państwa Wysp. W tym niezwykłym kraju sezon turystyczny trwa praktycznie przez cały rok, jednak ze względu na pogodę najlepiej odwiedzać go od listopada do kwietnia. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi wówczas od 30 – 32 °C, a w nocy spada do przyjemnych 25 -27 °C. Na Malediwach robi się wyjątkowo tłoczno w grudniu i na początku stycznia, kiedy to rzesze turystów pragną  spędzić w tym urokliwym miejscu Boże Narodzenie i powitać Nowy Rok. Dlatego warto odwiedzić wyspy w listopadzie, nie musimy wtedy martwić się o wolne miejsce na plaży.

Odradzamy podróż na własną rękę. O ile dotarcie na główną wyspę archipelagu, Male, nie stwarza specjalnych problemów, to już poruszanie się między atolami może okazać się nie tylko trudne, ale także bardzo drogie. Biura podróży zadbały w tym sezonie zimowym o to, by turyści mieli szeroki wybór. Organizatorzy dowiozą turystów nie tylko na  największy atol, ale także do innych zakątków Malediwów, gdzie samodzielne dotarcie mogłoby być bardzo utrudnione.

Podróżników nie lubiących siedzieć w jednym miejscu i łowców zabytków uprzedzamy, że Malediwy nie oferują  ekscytujących eskapad, a raczej słodkie lenistwo, aktywny wypoczynek i relaks w SPA.

Listopadowy wyjazd na Malediwy znaleźć można m.in. w ofercie biur Rudolf Reisen Poland, Neckermann, Ecco Travel, Orka Travel, TUI, Trade&Travel Company.


Grudzień. Safari, Masajowie i wspinaczka na „dach Afryki”

Afryka przyciąga jak magnes przez cały rok, ale kiedy w Europie zaczynają się zimowe mrozy, afrykańskie słońce kusi tym bardziej. Europejska zima to doskonały moment, żeby odwiedzić Kenię, Tanzanię, czy RPA. W grudniu w Kenii trwa pora sucha. Jest to najlepszy czas na obserwacje afrykańskiej przyrody w parkach narodowych i rezerwatach. Wiele biur podróży tak planuje afrykańskie wycieczki, by ich uczestnicy codziennie obcowali z afrykańską przyrodą i mieli okazję z bliska podziwiać jedyny w swym rodzaju świat zwierząt: stada słoni, żyraf i bawołów, a nawet odpoczywające po polowaniu lwy i lamparty.

W tegorocznej afrykańskiej ofercie poza kenijskim safari pojawiły się także eskapady przez afrykańskie pustynie, a nawet wspinaczka na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro.

 Do Afryki w grudniu zabierze turystów min. Itaka, Summerelse, Exim Tours, Triada, Ecco Travel, Orka Travel, TUI, Trade&Travel Company.

 


Styczeń. Wietnam i Kambodża

Podczas gdy Tajlandia dla wielu Polaków brzmi już dość znajomo, Wietnam i Kambodża  ciągle kryją w sobie wiele tajemnic. Historia nie była łaskawa dla tego zakątka Azji, a wieloletnia izolacja sprawiła, że kraje te wydawać się mogą polskiemu turyście równie nieprzystępne, co odległe. Nic bardziej mylnego. Wietnam i Kambodża witają turystów z otwartymi rękami, a przy tym kryją w sobie niezwykłe bogactwo zabytków.

Schowana wśród kambodżańskiej dżungli świątynia Angkor Wat to jeden z najznamienitszych zabytków całych Indochin. Ten niezwykły kompleks miejski i świątynny imponuje rozmachem architektury i kryje tajemnicę starożytnego imperium Khmerów.

Jednak zarówno w Wietnamie i Kambodży najbardziej urzekają ich mieszkańcy. Ludzie doświadczeni zarówno przez historie, jak i przez naturę są uśmiechnięci i otwarci na przybyszów z innej kultury.

Wyprawy do tej części Azji organizuje min . Ecco Travel, Itaka, Lemur, Triada, TUI, Trade&Travel Company.


Luty. Karnawał – nie tylko w Rio

Zimową Brazylię warto odwiedzić nie tylko z powodu panującej tu od listopada do lutego pory suchej. Turystów przyciąga przede wszystkim barwny karnawał w Rio de Janeiro. Wie o tym biuro podróży Itaka Gala, które przygotowało ofertę dla turystów, którzy zamierzają zanurzyć się w karnawałowe szaleństwo w stolicy samby. Biuro zabiera swoich gości na paradę Szkół Samby na Sambodromie. To jedyna w ciągu całego roku okazja,  żeby podziwiać spektakularną defiladę najlepszych szkół narodowego tańca Brazylii. Tej nocy nikt z pewnością nie zmruży oka.

Karnawał jest gorący nie tylko w Rio. Kolejną wspaniałą propozycją na środek polskiej zimy jest Kuba. Neckermann przygotował doskonałą ofertę dla turystów ceniących sobie niezależność i pragnących poznawać kraj na własną rękę. Biuro wytyczyło ciekawa trasę po tym wyspiarskim kraju, wypożycza samochód, a każdego dnia zarezerwowało hotele średniej klasy ze śniadaniem na trasie wycieczki.

Turyści, którzy wolą zwiedzając egzotyczne zakątki Kuby pod czujnym okiem przewodnika, też mają w czym wybierać. Wycieczki objazdowe po Kubie znajdziemy w ofercie wielu renomowanych biur podróży min. Ecco Travel, Exim Tours, Itaka, Sky Club, Rudolf Reisen Poland, Triada Trade&Travel Company,. Niekiedy część objazdowa łączona jest z wypoczynkiem w najsłynniejszym kubańskim kurorcie Varadero. Bez wątpienia warto tam być w okresie karnawału!

 

Marzec. Hawaje – amerykański sen

Na dobre zakończenie zimy i jeszcze lepszy początek wiosny polecamy rejs i to nie byle gdzie, bo  na Hawaje. Ci, którzy choć raz skorzystali z oferty rejsu statkiem wycieczkowym, często nie wyobrażają sobie innej formy podróżowania i wypoczywania. Na kilkunastu pokładach znaleźć można nie tylko baseny, sklepy, restauracje i bary, ale także teatr, lekcje tańca, galerię sztuki i fotografii, bibliotekę, czy kasyno. Każdy znajdzie coś dla siebie W czasie rejsu pomyślano też o dzieciach i nastolatkach organizując dla nich specjalne kluby. Rejs jest nie tylko okazją to relaksu w luksusowych warunkach, ale także świetną forma zwiedzania. Każde zawinięcie do portu to okazja do obejrzenia innego ciekawego miejsca. Na hawajski rejs zabierze turystów biuro Atlas Tours Rejsy oraz Rudolf Reisen Poland.

 
O Qtravel.pl

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego – poprzez wpisanie fraz – serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

 

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy