Wiadomości branżowe

Pracodawca pomaga zorganizować urlop

Lato to najlepszy moment na wyjazd. Od czerwca do września w wielu firmach trwa okres urlopowy, a pracownicy rotacyjnie wymieniają się w biurze. Do tej pory mogli oni liczyć na dopłaty do letniego wypoczynku lub na świadczenia urlopowe, ale sam wypoczynek musieli organizować we własnym zakresie. Dziś wielu pracodawców idzie dalej i oferuje pracownikom narzędzia, które wyręczają ich w planowaniu i organizacji urlopu.

Z badania CBOS „Wyjazdy Wypoczynkowe Polaków w 2013 roku i plany na 2014 rok” wynika, że ponad połowa badanych jak co roku planuje wyjechać na dłuższy niż dwudniowy wyjazd wypoczynkowy. Każdy taki wyjazd pozwala oderwać się od obowiązków i zrelaksować. A to z kolei procentuje większą motywacją do pracy i efektywnością. Nic zatem dziwnego, że pracodawcom coraz częściej zależy na tym, aby ich pracownicy wypoczęli dobrze i efektywnie. Dlatego chętnie rozbudowują oni systemy świadczeń pozapłacowych w firmach o narzędzia, które pozwolą pracownikom zaoszczędzić czas i przysłużą się im w bardzo praktycznym wymiarze.

„Coraz więcej naszych klientów stara się wspierać pracowników w osiągnięciu równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. Stawiają zarówno na elastyczne systemy motywacyjne, jak i na narzędzia, które zachęcają do aktywności fizycznej oraz do wypoczynku” – Iwona Grochowska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Benefit Systems. „W naszej ofercie mamy już program MultiWypoczynek – świadczenie pozapłacowe z zakresu rekreacji i wypoczynku. Każdy pracodawca, który chce zaproponować swoim pracownikom wartościowy wypoczynek weekendowy lub urlop, może skorzystać z oferty programu MultiWypoczynek programu. MultiWypoczynek dostępny jest zarówno dla firm posiadających Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, jak i tych, które go nie mają” – dodaje.

W ramach oferty programu MultiWypoczynek pracownicy mogą skorzystać zarówno z krótkich weekendowych wyjazdów, jak i dłuższych pobytów urlopowych. Dostęp do atrakcyjnej cenowo oferty wypoczynku w całej Polsce i za granicą mają również posiadacze karty MultiSport, którzy w okresie urlopowym mogą z powodzeniem korzystać z atrakcyjnej oferty programu dostępnej na stronie www.multiwypoczynek.pl

W ramach oferty MultiWypoczynku dostępne są vouchery na 8-dniowe wyjazdy dla dwóch osób lub całych rodzin. „Od lat wyniki badań pokazują, ze najbardziej popularne wśród Polaków są wyjazdy tygodniowe. Dlatego w ofercie mamy właśnie takie formy wypoczynku. Dodatkowo staramy się tak układać ofertę, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie” – Martyna Domaradzka, Buisness Development Manager z Benefit Systems.

Do narzędzi ułatwiających organizację urlopu można zaliczyć także Doradcę Wypoczynku – usługę, z której mogą skorzystać pracownicy, których pracodawca wykupił dostęp do programu motywacyjnego MultiBenefit. Użytkownicy usługi mogą znacznie szybciej zaplanować wymarzony urlop bez tracenia czasu na przeszukiwanie oferty turystycznej. Mogą skontaktować się z doradcą i opowiedzieć mu o swoich wakacyjnych upodobaniach i możliwościach, a on wyszuka dla nich najbardziej odpowiednie oferty – pomoże w wyborze kierunku, hotelu, najlepszego terminu wyjazdu, a także zaproponuje oferty najbardziej atrakcyjne cenowo. Po wyborze oferty, dopełni także niezbędnych formalności. W ten sposób, dzięki pośrednictwu pracodawcy, pracownik oszczędza czas oraz pieniądze.

 

 

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Benefit Systems. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #awia   #cy   #itaka   #jest   #krak   #oasis tour   #swoj   #tak   #wakacje