Utah

Pożary w Utah

W USA palą się lasy. Nad pożarem nie można zapanować, a wybuchają one dosłownie wszędzie. Jest bardzo sucho i gorąco, więc nawet mała iskra może

W USA palą się lasy. Nad pożarem nie można zapanować, a wybuchają one dosłownie wszędzie. Jest bardzo sucho i gorąco, więc nawet mała iskra może wywołać wielki pożar. Już w czasie ostatniego weekendu w pożarach zginęły trzy osoby., wśród nich jest ojciec i syn, którzy pracowali przy sianokosach w pobliżu Roosevelt. Trzecia ofiara pożarów to starszy mężczyzna, 75 latek, który został przewieziony do szpitala w Salt Lake City, ale niestety, zmarł.

eneryfa i Loro Park  Tneryfa i Loro Park  Teeryfa i Loro Park

W piątek wybuchł pożar w okolicy Neola, około 160 kilometrów od Salt Lake City. Następnego dnia po południu płomienie zniszczyły już 60 kilometrów kwadratowych, w tym wiele lasów państwowych.

Pożary nie oszczędziły też Kaliforni. Po ogromnych zniszczeniach ludzie dopiero teraz zaczęli powracać do swoich domów, jednak wielu nie miało do czego wracać. Pożar zniszczył w Kaliforni 200 gospodarstw, i 3500 osób zostało ewakuowanych.

Ponadto, pożary wybuchły także na północ od Los Angeles, jednak władze Kaliforni mówią, ze są one do opanowania.

Podczas pożaru w Utah wiał silny wiatr, który utrudniał jego gaszenie. Lokalne władze zwróciły się o pomoc do władz federalnych, ponieważ same nie mogą sobie poradzić z taki licznymi i wielkimi pożarami w całych stanach.

Ponadto, w nocy z soboty na niedzielę wybuchł pożar w kanionach San Joaquin Valley. Tam, podczas akcji gaszenia, zostało rannych czterech strażaków.

W tej chwli w USA pożary nadal szaleją, wybuchając ciągle w innym miejscu. Dlatego należy zachwiać szczególną ostrożność, nie rozpalać ogniska w niedozwolonym miejscu i uważać, gdzie wrzuca się niedopałki papierosów.
Ika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy