Podróże lotnicze Polaków

Warszawa, 26 stycznia 2015 r.

Podróże lotnicze Polaków

Raport najpopularniejszych kierunków podróży lotniczych 2014 wg empiktravel.pl
Multiproduktowy serwis turystyczny empiktravel.pl prezentuje dane dotyczące podróżniczych wyborów swoich klientów w minionym roku oraz prognozuje hity kierunków lotniczych 2015.

Podróżowanie na własną rękę staje się coraz bardzie popularne – według danych Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego IATA, globalne przewozy pasażerskie pod koniec roku 2014 wzrosły o 6% r/r. Z myślą o wciąż rosnącej grupie Polaków, zainteresowanych samodzielną organizacją wyjazdów wakacyjnych, empiktravel.pl oferuje kompleksową ofertę biletów lotniczych w każdym kierunku świata, w unikalnej formule dla łowców okazji oraz blisko 400 tys. miejsc noclegowych w licznych hotelach w Polsce i za granicą.

W jakich kierunkach i kiedy Polacy latali w 2014 roku? Których przewoźników obdarzali największym zaufaniem? Prezentujemy dane dotyczące wyborów klientów empiktravel.pl podróżujących na własną rękę.

Gdzie, kiedy i jak latamy?
W segmencie biletów lotniczych na empiktravel.pl widoczny jest podział klientów – na podróżujących na trasach długodystansowych oraz na wybierających krótsze loty. Podróże do odległych destynacji wybierało aż 65% podróżujących na własną rękę. Co ósmy klient portalu, kupujący bilety lotnicze wybrał się w minionym roku do Nowego Jorku. Taka sama liczba klientów wyleciała do Bombaju. Wśród najczęściej wybieranych kierunków znalazły się także Bangkok, Kuala Lumpur oraz Rio de Janeiro.

W pierwszej dwudziestce zestawienia najpopularniejszych kierunków 2014 roku znalazły się także największe miasta Europy – Ateny, Paryż, Lizbona, Barcelona, Londyn. Te destynacje cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych, korzystających z Corporate Travel Management empiktravel.pl.

Podobnie jak w roku ubiegłym klienci serwisu chętnie latali także w kierunkach egzotycznych. Oprócz plasujących się w pierwszej trójce najpopularniejszych odległych destynacji – Bangkoku i Bombaju – często podróżowano także do Delhi oraz Tokyo. W 2014 roku powodzeniem cieszyły się także loty do Istambułu i Tel Avivu.

Wzmożone zainteresowanie podróżami do destynacji plasujących się w czołówce rankingu wynikało w dużej mierze z licznych ofert promocyjnych na bilety lotnicze w tych kierunkach, organizowanych przez zaufanych przewoźników. Wśród linii lotniczych, które klienci obdarzyli w 2014 roku największych zaufaniem znalazły się: LOT Polish Airlines, Lufthansa, Air France, British Airways, KLM, Iberia, Air Berlin, Aegan, Aeroflot, Turkich Airlines, a także linie klasy Premium – m.in. Emirates Airlines.

Znacznym ułatwieniem dla klientów szukających lotów w najniższych cenach jest kalendarz promocji empiktravel.pl, w którym są oznaczone wszystkie najtańsze połączenia dostępne w wybranej ofercie. Kalendarz dostępny na stronie http://www.empiktravel.pl/hit/lowca-okazji pozwala klientom zaoszczędzić czas i pieniądze, dzięki czemu szybko zdobywa popularność, stając się jedną z podstawowych ścieżek składania rezerwacji.
Z danych empiktravel.pl wynika również, że w podróże indywidualne Polacy najczęściej wybierali się w okresie wakacyjnym – wzmożona ilość wylotów utrzymywała się od początku czerwca do drugiej połowy września 2014 roku. Rezerwacji, szczególnie na loty długodystansowe do Nowego Jorku czy Bombaju, dokonywano najczęściej ze sporym wyprzedzeniem – 13% klientów serwisu swoje bilety lotnicze kupiło już w styczniu.

Znaczące wzrosty liczby transakcji w segmencie biletów lotniczych serwis odnotował także w marcu oraz w maju. W okresie wiosennym popyt biletów stymulowały przede wszystkim atrakcyjne promocje. Dla przykładu bilety na lot w obie strony na trasie Warszawa-Bombaj-Warszawa można było kupić za mniej niż 1000 zł, a na loty do Aten obowiązywała cena nawet 40% niższa niż zwykle. Znaczna większość (ponad 80%) klientów empiktravel.pl podróżujących indywidualnie rezerwacji biletu lotniczego dokonała on-line. Niespełna 20% z nich zakupu dokonała off-line, za pośrednictwem Doradcy Klienta empiktravel.pl.

Przewidywane trendy w 2015 r.:
„W roku 2015 nadal rosnącą popularnością będą się cieszyły loty europejskie – m.in. do Londynu, Paryża, Aten, Barcelony czy Lizbony. Podróże w tych kierunkach obejmują zarówno loty prywatne, w celach wypoczynkowych, jak i wizyty służbowe. Prognozujemy, że równolegle będzie rosło zainteresowanie lotami długodystansowymi – do Stanów Zjednoczonych oraz w kierunkach Azjatyckich (m.in. Pekin, Bangkok, Singapur, Tokyo, Hongkong). W przypadku dalekich lotów, kluczowe znaczenie dla ich popularności będą miały okresowe obniżki cen i promocje organizowane przez największych przewoźników. To one bowiem sprawiają, że odległe i nieraz egzotyczne destynacje stają się coraz bardziej przystępne dla podróżujących” – mówi Tomasz Szatrow, Category Manager empiktravel.pl.

Pełna infografika dotycząca najpopularniejszych kierunków podróży lotniczych według empiktravel.pl znajduje się pod adresem: http://www.empiktravel.pl/hit/podroze-lotnicze-2014

***
Empiktravel.pl to multiproduktowy serwis turystyczny, oferujący kompleksową ofertę biletów lotniczych w najlepszej cenie w każdym kierunku świata, wybór ponad 600 tys. wyjazdów wakacyjnych, wiele atrakcyjnych ofert dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat oraz hotele.
Zarówno www.empiktravel.pl, jak i sklepami internetowymi www.empik.com, www.smyk.com i www.empikfoto.pl – zarządza spółka E-commerce Services, należąca do spółki Empik Media & Fashion S.A., notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Authors
>
Top