Polonia Wiadomości branżowe

Otoczenie branży HoReCa coraz potężniejsze – hotele nakręcają biznes

Przewidywania na 2014 rok są pomyślne i wszystko wskazuje na to, że w tym czasie branża gastronomiczno-hotelarska jeszcze bardziej rozwinie się dodając jednocześnie wiatru w żagle innym przedsiębiorstwom. O czym mowa? Przede wszystkim o coraz potężniejszym sektorze usług i produktów dla branży HoReCa.  

Jeszcze do niedawna branża hotelarska kojarzyła nam się głównie z usługami dla turystyki, a więc z wynajmem noclegów i sal restauracyjnych dla gości. Od pewnego czasu hotele rozpoczęły przygotowywania do pełnienia nowych funkcji, które okazały się strzałem w dziesiątkę, mowa oczywiście o funkcjach konferencyjnych. Wszelkie sale restauracyjne i inne pomieszczenia zaczęto aranżować na typowe sale konferencyjne i w ten sposób Polska zyskała wspaniałe miejsca na najróżniejsze kongresy, także te o charakterze międzynarodowym (o czym możemy przekonać się przeglądając bazę sal konferencyjnych pod tym linkiem). Obecnie hotele to już nie tylko miejsca typowo wypoczynkowe czy biznesowe, ale także doskonałe lokacje na najróżniejsze imprezy integracyjne, motywacyjne, medialne eventy oraz kameralne gale. Wraz z tak wielką ekspansją rynku gastronomiczno-hotelarskiego zrodził się całkiem spory okręg przemysłu okołohotelarskiego i usług okołohotelarskich. I o tym będzie mowa poniżej.

Wyposażenie i wystrój wnętrz hotelowych.

Już nie tylko obiekty wielkich sieci hotelowych, ale także mniejsze pensjonaty, zajazdy czy ośrodki wypoczynkowe stawiają na oryginalny wystrój, wręcz designerski styl. Realizując specyficzne potrzeby administratorów tychże obiektów pole do popisu zyskały najróżniejsze firmy zajmujące się aranżacją wnętrz, recepcji, pokojów, a nawet łazienek. Sale konferencyjne stały się  wielofunkcyjne, przestrzenne i maksymalnie wygodne, a wszystko na pożytek wielogodzinnych obrad. Natomiast do wyposażania barów i restauracji zaczęto pozyskiwać firmy, które oferują wszelkie udogodnienia także dla dzieci, a nie tylko foteliki do spożywania posiłków. Cała galanteria hotelowa, sprzęt i środki do konserwacji obiektów hotelowych i przestrzeni Spa & Wellness to zadanie dla kolejnych usługodawców, następni do podziału hotelowego tortu są także producenci i dystrybutorzy mebli, pościeli, nawilżaczy powietrza, naczyń i sztućców, czy w końcu przestrzeni zabaw dla dzieci. A to nadal nie wszystko.

Rozwiązania informatyczne i nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Sieci hotelowe muszą być sprawne nie tylko pod względem obsługi gości, ale także pod kątem komunikacji między ośrodkami, partnerami biznesowymi czy własnymi pracownikami, dlatego nowoczesne rozwiązania informatyczne są tak ważne w dzisiejszych czasach. Tu potrzebne są produkty i usługi umożliwiające interaktywną i wielokanałową komunikację, a firmy, które gwarantują sprawne wdrożenie i zarządzanie transmisją i ochronią danych  są typowymi usługodawcami dla hoteli.

Do tego wszystkiego dochodzą producenci rozwiązań modularnych, oferujący na przykład sufity pochłaniające hałasy, panele i ekrany ścienne czy specjalne wykładziny podłogowe. Przy wyposażaniu wnętrz obiektów hotelowych nie można także zapomnieć o sprzęcie audiowizualnym, sprzęcie do przeprowadzania wideokonferencji i o typowym sprzęcie RTV. Jak widać z tego, do funkcjonowania nowoczesnego obiektu potrzebny jest cały sztab profesjonalnych firm z obszaru usług dla hoteli.

Animacja czasu wolnego

Zawód animatora nie posiada w Polsce zbyt bogatej historii, ale to, co obecnie dzieje się na rynku eventowym szybko uzupełnia wszelkie braki biograficzne. Branża organizatorów imprez jest tak ogromna, że coraz trudniej ogarnąć jej ramy. Obecnie organizując imprezę dla firmy możemy zafundować swoim pracownikom nie tylko wspaniały pobyt w hotelu, ale także cały szereg niezapomnianych atrakcji w oparciu o profesjonalny scenariusz przygotowany przez firmę eventową. Jeszcze nie tak dawno  można było zaobserwować w tym temacie pewną sezonowość w modzie na specjalne imprezy dla firm, a były to przede wszystkim imprezy tematyczne z przebraniami ( na przykład bal w stylu PRL), imprezy sportowe czy paintball. Obecnie tematyka jest tak różnorodna, że nie sposób wymienić dominujących scenariuszy. Ta branża to kameleon w czystej postaci.

Branża gastronomiczno-hotelarska w Polsce stale się rozwija, co jest godne podziwu szczególnie w czasach, gdy słowo „kryzys” wkrada się do tak wielu różnych gałęzi przemysłu. Co więcej, ta branża napędza do działania wiele innych firm z zakresu produkcji i usług, a to już z pewnością duży powód do radości i pochwały. Oby przewidywania na 2014 rok okazały się jeszcze lepsze niż te obecnie prezentowane w badaniach rynku HoReCa.

****

www.e-konferencje.pl to najlepszy katalog obiektów i sal konferencyjnych, a także baza gotowych pakietów na imprezy, szkolenia czy konferencje. Polecamy.

 

< 242423" >

Źródło e-konferencje.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jest   #kt   #park