Polonia Wiadomości branżowe

Nowy sezon w Akademii Rainbow Tours

Już od sierpnia Akademia Rainbow Tours rozpoczyna nowy sezon szkoleniowy. Ukończenie kursu dla pilotów wycieczek, rezydentów biura podróży czy animatorów hotelowych daje szansę pracy w różnych zakątkach świata. Akademia Rainbow Tours szuka osób z pasją podróżowania. Najlepsi absolwenci dołączą do zespołu pracowników kierunków wakacyjnych touroperatora.

Akademia Rainbow Tours od kilku lat kształci kadry turystyki. Autorskie programy szkoleń, zajęcia prowadzone przez doświadczonych pracowników biura i wykładowców akademickich, a do tego szansa na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce podczas wyjazdów stażowych organizowanych w ramach oferty Rainbow Tours S.A. to tylko niektóre atuty edukacji w Akademii.

W nadchodzącym sezonie szkoleniowym przygotowaliśmy nowe terminy najpopularniejszych naszych kursów, czyli Akademii Pilotów, Rezydentów i Animatorów mówi Radosław Szafranowicz-Małozięć, manager Akademii Rainbow Tours. Ofertę poszerzyliśmy o nowe miasta. Na przykład kurs dla kandydatów na pilotów wycieczek, który dotychczas odbywał się w Warszawie lub Łodzi, teraz pojawi się także w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

To najprawdopodobniej ostatnia szansa na ukończenie kursu dla kandydatów na pilotów wycieczek według obecnie obowiązującej formuły, bowiem po wejściu w życie ustawy dotyczącej deregulacji zawodów, w tym pilota wycieczek, z pewnością zmieni się forma kształcenia.

– Jeżeli absolwenci naszych kursów pilockich nie będą już musieli zdawać egzaminu państwowego to na pewno nie ominie ich egzamin organizowany przez Akademiędodaje Katarzyna Bednarek, koordynatorka Akademii Pilotów. – Każdy, kto zda nasz egzamin, otrzyma zaświadczenie ukończenia szkolenia. Taki dokument z pewnością będzie brany pod uwagę przez przyszłego pracodawcę, bowiem stanowi potwierdzenie zdobycia kwalifikacji. Nie będziemy wydawać zaświadczeń za bywanie na zajęciach lecz za realną wiedzę i umiejętności, gdyż znakiem Akademii Rainbow Tours rekomendujemy daną osobę do pracy.

Oprócz szkoleń pilockich dużą popularnością cieszą się szkolenia dla rezydentów i animatorów.

Akademia Rezydentów to kurs doszkalający dla pilotów wycieczek i zwiększający ich kompetencje związane z obsługą klienta pobytowego. W trakcie zajęć przyszli rezydenci dowiadują się, jak powinien wyglądać serwis lotniskowy (przyloty/wyloty, transfery, sytuacje awaryjne), jak i hotelowy (spotkania informacyjne, wizyty hotelowe).

Oprócz rezydentów na kierunkach wakacyjnych pracują animatorzy czasu wolnego. Organizują animacje dla turystów z Polski, jak i dla pozostałych gości hotelowych. Zatem to doskonała okazja, aby rozpocząć pracę w międzynarodowym otoczeniu, poznać ciekawych ludzi i przy okazji podszkolić znajomość języków obcych.

Nasz kurs to wprowadzenie do tematyki animacji hotelowej, dwa dni nieustającej nauki przez zabawętwierdzi Filip Szmidt, trener Akademii Animatorów. – Staramy się pokazać przyszłym animatorom, jak ta praca naprawdę wygląda. Intensywny weekend zajęciowy dostarcza wiedzy z zakresu gier i zabaw animacyjnych, ale także dotyka tematyki psychologii turystyki, rozwoju psychofizycznego dziecka czy pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki temu przyszły animator uczy się, jak organizować animacje dopasowane do danej grupy, aby były ciekawe, bezpieczne i sprawiły, że turyści wezmą w nich udział.

Akademia Animatorów to weekendowe szkolenie, dzięki któremu można poznać zarys pracy w animacji czasu wolnego. Jednak bycie animatorem to konieczność posiadania wielu umiejętności, od malowania buziek, poprzez zajęcia fitness, kończąc na organizacji wieczornego kabaretu. Dlatego też osoby, którym spodoba się szkolenie wstępne będą mogły zdobywać kolejne specjalności na kursach doszkalających.

Najlepsi absolwenci Akademii Rainbow Tours mają szansę na odbycie stażu, a następnie zatrudnienie w Rainbow Tours S.A. Touroperator jest organizatorem ponad 130 programów imprez objazdowych obsługiwanych przez pilotów wycieczek, posiada w swojej ofercie prawie 30 kierunków wakacyjnych pobytowych, na których pracują rezydenci i ponad 20 hoteli z polską obsługą animacyjną.

Zapisy na szkolenia Akademia Rainbow Tours przyjmuje już od 1. sierpnia. Rejestracji można dokonać na stronie www.rainbowtours.edu.pl. Pierwsze kursy w nadchodzącym sezonie rozpoczną się już na przełomie sierpnia i września. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #COVID-19