Polonia Wiadomości branżowe

Najpopularniejsze kierunki 2011 roku według Klientów Sky Club i Triady

Biuro Podróży Sky Club, organizator imprez turystycznych dla marek Sky Club i Triada, podsumowało miniony 2011 rok pod względem popularności kierunków wyjazdów turystycznych. Zimą Klienci Triady najliczniej wybrali się do Egiptu i na Cypr, choć nie można pominąć stuprocentowego wyprzedania miejsc na wycieczkach na Sri Lankę i Kubę. Z kolei latem w Triadzie niepodzielnie królowała Grecja, a tuż za nią Turcja, wyprzedzając kraj faraonów. Klienci Sky Club w 2011 roku również wybierali przede wszystkim Grecję, choć pod względem liczby rezerwacji wygrała ona z Egiptem o zaledwie 4%.

Pod względem liczby przewiezionych pasażerów, zimową rywalizację A.D.2011 o miano najpopularniejszego kierunku z oferty Triady wygrał Egipt. Wybrało go aż 30% Klientów podróżujących z Triadą pomiędzy styczniem a kwietniem 2011 roku. Kraj Faraonów, pomimo wewnętrznych trudności, które zakończyły się wstrzymaniem wyjazdów na ponad miesiąc, zdystansował Cypr (27% Klientów w sezonie zimowym) oraz Maroko (10%) i Kubę (7%). – Zeszłoroczną zimę możemy uznać za nie lada sukces. Niemal wszystkie kierunki oferowane w naszych katalogach wyprzedały się na poziomie ponad 90% – mówi Maciej Truskolaski, Prezes Sky Club Sp. z o.o., które od września 2011 przejęło organizację wyjazdów pod marką Triada. – Dlatego w katalogu egzotycznym 2011/2012 zwiększyliśmy liczbę miejsc na najpopularniejsze kierunki oraz dodaliśmy nowe, interesujące programy 7+7.

ZIMA 2010/2011 w TRIADZIE

Najpopularniejsze kierunki według liczby rezerwacji

Kierunek

% wszystkich rezerwacji
w sezonie Zima 2010/2011

EGIPT

30

CYPR

27

MAROKO

10

KUBA

7

KENIA

5

HISZPANIA

5

MEKSYK

4

TAJLANDIA

4

WENEZUELA

3

SRI LANKA

2

Lato 2011 upłynęło pod znakiem greckiej flagi. Kierunek ten wybrało więcej niż 1/3 Klientów Triady (łącznie 37% wszystkich rezerwacji). Na wyjazd do Turcji zdecydowało się 21% Klientów, Egipt wybrało prawie 13%, a Maroko 4% z nich. Portugalię wybrało około 3% Klientów, podobnie jak Cypr i Bułgarię. Wyprzedane zostały niemal wszystkie miejsca na wycieczkach do Włoch, Tunezji, Hiszpanii, Chin i na Kubę.

LATO 2011 W TRIADZIE

Najpopularniejsze kierunki według liczby rezerwacji

Kierunek

% wszystkich rezerwacji
w sezonie Lato 2011

GRECJA

37

TURCJA

21

EGIPT

13

MAROKO

4

PORTUGALIA

3

CYPR

3

BUŁGARIA

3

WŁOCHY

2

KUBA, TUNEZJA, HISZPANIA, CHINY

Poniżej 1%

Wielbiciele wypoczynku all inclusive i hoteli klubowych, które są specjalnością Sky Club, również postawili w zeszłym roku na Grecję. Z wypoczynku na kontynencie lub na jednej z greckich wysp skorzystało ponad 27% Klientów. Co piąty Klient wybrał się do Egiptu (23% rezerwacji). Kilkunastoprocentowym zainteresowaniem cieszyły się też Turcja (15%) oraz Hiszpania i Portugalia (13%). Co dziesiąty Klient Sky Club wybrał Wyspy Kanaryjskie (10%).

ROK 2011 W SKY CLUB

Najpopularniejsze kierunki według liczby rezerwacji

Kierunek

% wszystkich rezerwacji 2011

GRECJA

27

EGIPT

23

TURCJA

15

HISZPANIA + PORTUGALIA

13

WYSPY KANARYJSKIE

10

MAROKO

3

BUŁGARIA

3

CYPR

3

TUNEZJA

2,6

KUBA

0,4

Z analizy poprzedniego roku wyciągnęliśmy wnioski co do oferty na kolejne lato i zimę – podsumowuje Maciej Truskolaski, Prezes Sky Club. – Ze względu na bardzo duże zainteresowanie Grecją i Turcją w Triadzie latem dodaliśmy nowe propozycje dla amatorów tych kierunków – chociażby grecką wyspę Kos. A po zeszłorocznej, znakomitej sprzedaży między innymi Meksyku i Wenezueli, w katalogu Egzotyka 2011/2012 Triady postawiliśmy na nowości południowo- i północnoamerykańskie: nowe programy na Kubie i w Meksyku oraz po raz pierwszy – Argentynę i Kostarykę – dodaje Truskolaski.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #brant hotel bar   #brant hotel burlington   #brant hotel fort saskatchewan ab   #brentwood hotel torquay   #daddy o hotel brant beach   #daddy o hotel brant beach nj   #hotel a brantome   #hotel a brantome 24   #hotel a brantome en perigord   #hotel brant adres   #hotel brant andrzejki