Podróże

Najnowsza propozycja Traveliada.pl – Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów. Są fascynujące, mają do zaoferowania przepiękne plaże i luksusowe hotele. To kraj wielu kontrastów, z jednej strony zachwyca niezwykłym bogactwem, z drugiej jednak zdumiewa prostotą beduińskich wiosek. Wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci i okazać się może naprawdę inspirującym przeżyciem …

Na początku warto poznać kilka szczegółów, dotyczących Emiratów. Klimat tutaj panujący, zapewnia niemal przez cały rok słoneczną i upalną pogodę. Zimy także są bardzo ciepłe, a jedynie noce są wtedy nieco chłodniejsze. Przed wizytą w Emiratach Arabskich należy załatwić formalności wizowe. Można to zrobić we własnym zakresie, w Ambasadzie ZEA w Warszawie, lub też za pośrednictwem biura podróży. Formalności te mogą trwać około 2-3 dni roboczych.

Do Emiratów nie można wwozić materiałów, które mogą w jakiś sposób być sprzeczne z nakazami islamu, który jest tutaj religią narodową. Przewóz alkoholu jest dozwolony dla osób pełnoletnich i niebędących wyznawcami islamu (2l alkoholu powyżej 22% oraz 2l wina). Aby wwieźć alkohol do ZEA konieczne jest posiadanie zezwolenia, warunek ten nie jest zawsze ściśle przestrzegany. Napoje alkoholowe podawane są w hotelach oraz klubach w ograniczonym zakresie. Obowiązuje zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Już od 28 kwietnia polscy turyści będą mogli wybrać się ponownie do tego niezwykłego kraju, który kusi przepięknymi krajobrazami i ciepłym klimatem. Traveliada.pl proponuje wyloty z Warszawy oraz z Katowic. W ofercie znaleźć będzie można hotele w takich emiratach jak Dubaj, Sharjah, Fujairah oraz Ras al Khaimah. Wszystkie hotele to obiekty 4* i 5*, oferujące najwyższy standard usług. Większość ofert proponuje wypoczynek w formule ze śniadaniami oraz ze śniadaniami i obiadokolacjami. W wybranych ofertach skorzystać można także z opcji All Inclusive Light.

Każdy z emiratów jest inny i charakteryzuje się odmienną kulturą i obyczajami. Każdy posiada jednak bogactwa naturalne i jak magnes przyciąga turystów, spragnionych słońca. Aby urlop w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był jeszcze bardziej interesujący proponujemy pobyt łączony w dwóch hotelach, w emiracie Dubaj oraz Fujairah, najpopularniejszych regionach w całych Emiratach.

Dubaj jest największym miastem w kraju, niezwykle kosmopolitycznym centrum luksusu i złota. To raj dla miłośników zakupów i wielbicieli golfa. Oferuje turystom wypoczynek na pięknych, piaszczystych plażach. Wizytówką Dubaju jest od jakiegoś czasu siedmiogwiazdkowy hotel Burj Al Arab, majestatyczna budowla zachwycająca każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu.

Fujairah to region stworzony dla amatorów nurkowania, gdyż znajduje się tu wiele atrakcyjnych miejsc, do uprawiania tego sportu. W emiracie tym znajdują się trzy rezerwaty morskie, które bardzo chętnie odwiedzane są przez płetwonurków z całego świata.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który stale się rozwija. Bardzo wiele inwestuje się tutaj w turystykę, wykorzystując przy tym najnowsze technologie. Wszystko to sprawia, że Emiraty stanowią coraz częściej wybierany przez turystów kierunek, dlatego Traveliada.pl poleca go w sezonie letnim 2011 roku.
Z: http://www.pressoffice.pl/podroze,t328941371?more=1495179561

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy