Ciekawostki

Mankiety obciążające

Mankiety obciążające to „przyrząd do ćwiczeń”, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Można je stosować nie tylko w celu zintensyfikowania treningu, ale także wówczas,

Mankiety obciążające to „przyrząd do ćwiczeń”, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Można je stosować nie tylko w celu zintensyfikowania treningu, ale także wówczas, gdy w założeniu wcale nie o ćwiczenia nam chodzi, np. podczas spaceru.

Dzięki mankietom obciążającym na nadgarstkach lub kostkach nóg, nasze mięśnie pracują bardziej intensywnie także podczas niewinnego spacerowania. Mogą ważyć tylko pół kilo, a nasz obciążony nimi organizm i tak zużyje więcej tlenu i spali więcej kalorii. Obciążniki zakładane tylko podczas spaceru tworzą trening z przyjemności. Ci, którym przyjemność sprawia gimnastyka sama w sobie, również mogą na używaniu mankietów skorzystać.

ankiety obciążające   Mnkiety obciążające   Makiety obciążające   Maniety obciążające   Mankety obciążające   Mankity obciążające

Skoro wspomagają one przemianę materii podczas zwykłego spaceru, można sobie bez problemu wyobrazić, jak wielka może być korzyść z zakładania ich podczas ćwiczeń. Każde ćwiczenie, które wymaga ruchów nogami lub rękami skorzysta na nich sporo. Aby taki „kulturystyczny” trening był przyjemniejszy, dobrze jest ćwiczyć przy muzyce. Można też zaprosić do ćwiczeń partnera. Jeśli zafundujemy mu odpowiednio cięższe mankiety, nie powinien się opierać. No… chyba, że nasza Miłość ćwiczyć po prostu nie lubi.
am

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy