Polonia Wiadomości branżowe

Lecimy na stok! Rady dla podróżujących samolotem na narty

Miłośnicy białego szaleństwa są w stanie pokonać rozmaite przeszkody, żeby szusować po ulubionych trasach narciarskich. Nie przeraża ich nawet długa podróż samochodem pełnym sprzętu narciarskiego w samym środku zimy. Co jednak, kiedy

Miłośnicy białego szaleństwa są w stanie pokonać rozmaite przeszkody, żeby szusować po ulubionych trasach narciarskich. Nie przeraża ich nawet długa podróż samochodem pełnym sprzętu narciarskiego w samym środku zimy. Co jednak, kiedy mamy małe dzieci, tylko tydzień urlopu i szkoda nam każdego dnia? Warto rozważyć narciarski urlop samolotem.  Polscy touroperatorzy przygotowali w tym sezonie zimowym ponad 400 takich ofert. Samolotem polecimy na narty do Włoch, Francji, Andory, Bułgarii i Turcji. Qtravel.pl ma dla narciarzy planujących podróż samolotem kilka cennych rad.

Na podróż samochodem w ukochane przez Polaków Alpy poświęcić trzeba co najmniej jeden cały dzień, a mieszkańcy północnej Polski muszą liczyć się z dwudniową podróżą. Zimowa jazda samochodem wiąże się też zawsze ze sporym niebezpieczeństwem i utrudnieniami na drodze, szczególnie w rejonach górskich. Dlatego, kiedy każdy dzień urlopu jest dla na wagę złota, warto rozważyć wybór oferty narciarskiej z przelotem samolotem.

W tegorocznym sezonie zimowym samolotowe wyjazdy narciarskie przygotowało ośmiu organizatorów: Otium, Wygoda Travel, Olimp, Rainbow Tours, Tramp, ComfortClub, DeltaTravel, oraz Itaka, która po raz pierwszy wysyła swoich klientów na narty

Z największego wyboru mogą cieszyć się narciarze i snowboardziści wybierający się do Włoch.  Do wyboru mają aż 333 różne oferty wyjazdów samolotowych. Drugie miejsce przypada Francji – wybierać można z 48 narciarskich ofert samolotowych. Kolejna w kolejce jest niewielka Andora, kraj całkowicie pokryty górami, który z roku na rok przyciąga coraz więcej polskich turystów. Itaka proponuje wyloty na narty w dwa „egzotyczne” dla narciarzy kraje: do Bułgarii i Turcji. W Bułgarii na miłośników białego szaleństwa czekają malownicze góry Riła. Z kolei Turcja, która do tej pory kojarzyła się głównie ze słońcem i pięknymi plażami, ma narciarzom do zaoferowania nowoczesny kompleks narciarski w okolicach miasta Erzurum w górach Pontyjskich.

Największy wybór ofert samolotowych mają narciarze i snowboardziści wylatujący z Warszawy (374 ofert), drugi pod względem liczby dostępnych ofert jest Poznań (87 ofert). Trzecie miejsce zajmuje Kraków (81 ofert). Najmniejszy wybór mają mieszkańcy północnej Polski –dostępnych jest 28 ofert z wylotami z Gdańska.

Ceny samolotowych ofert narciarskich rozpoczynają się od 849 zł za osobę za tygodniowy pobyt. Ich wysokość zależy jednak od standardu apartamentu i wyżywienia. Za siedmiodniowy wyjazd samolotem do Francji zapłacimy od 849 zł/os, do Włoch od 983 zł/os, do Turcji od 1299 zł/os. Droższe są wyjazdy do Bułgarii – tu za tydzień zapłacimy 1799 zł/os i Andory – 2683 zł/os.

Dlaczego warto wybrać wyjazd samolotem na narty?

 1. Oszczędzamy cenny czas
  Podróż samolotem pozwala zaoszczędzić do czterech dni, które zamiast w samochodzie czy w autokarze spędzimy na stoku. Wtedy nawet krótszy wypad ma sens. Przy podróży samochodem, lub autokarem musimy wziąć cały tydzień urlopu, by na nartach pojeździć maksymalnie 4 dni.
 2. Wygoda dla rodzin z dziećmi
  Podróż samolotem warto polecić rodzinom z dziećmi – zaoszczędzimy maluchom trudów podróży, a sobie kłopotów z zabawianiem malca podczas trwająca kilkanaście godzin jazdy. Samolotem do Włoch dolecimy w dwie godziny.
 3. Nie martw się o bagaż
  Wiele osób obawia się, że spakowanie bagażu na wyjazd narciarski tak by nie przekroczyć samolotowych limitów graniczy z cudem. Spokojnie, to da się zrobić. Wystarczy narzucić sobie większy rygor i wziąć tylko niezbędne rzeczy.
 4. Na nartach samochód jest nie potrzebny
  W większości ośrodków narciarskich własne auto nie jest do niczego potrzebne. Sieć skibusów jest tak dobrze rozwinięta, że samochód po przyjeździe na miejsce stoi nieużywany.
 5. Transport z lotniska do ośrodka narciarskiego
  Transport między lotniskiem a ośrodkiem narciarskim zapewnia organizator. Nawet, jeśli wybieramy się na własną rękę, bez problemu znajdziemy przewoźnika, który dostarczy nas na miejsce naszego zimowego wypoczynku.
 6. Wcześniejsza odprawa
  Przed wylotem warto sprawdzić, czy na naszym lotnisku możliwa jest wcześniejsza odprawa bagażu, np. dzień wcześniej. Jeśli tak, warto skorzystać z tej możliwości. Wcześniejsze odprawienie bagażu pozwala uniknąć konieczności przyjazdu na lotnisko dwie godziny przed wylotem, co jest szczególnie ważne, jeśli podróżujemy z dziećmi.

 

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego – poprzez wpisanie fraz – serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy