Polonia Wiadomości branżowe

Konto bankowe może zapewnić tańsze wakacje

Nadeszły czasy, gdy to banki płacą klientom za korzystanie z konta. Z danych Expandera wynika, że obecnie aż 9 banków wypłaca premie posiadaczom rachunków. Niestety, w części ofert zwroty te są limitowane do 30 zł - 60 zł

Nadeszły czasy, gdy to banki płacą klientom za korzystanie z konta. Z danych Expandera wynika, że obecnie aż 9 banków wypłaca premie posiadaczom rachunków. Niestety, w części ofert zwroty te są limitowane do 30 zł – 60 zł miesięcznie. Są jednak i takie, gdzie można zyskać znacznie więcej. Dla przykładu klienci Alior Sync, którzy wakacyjny wyjazd wykupią przez Internet, mogą zaoszczędzić nawet 500 zł.

Powoli odchodzą w zapomnienie czasy, gdy o atrakcyjności konta bankowego decydowała przede wszystkim wysokość pobieranych opłat. Obecnie nietrudno znaleźć bank, który zapłaci nam więcej niż otrzyma od nas w postaci opłat za prowadzenie konta i korzystanie z karty. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że obecnie aż 9 banków wypłaca premie za wykonywanie różnego rodzaju operacji na koncie. Wysokość takich wypłat bez trudu może przekroczyć koszt korzystania z takiego konta.

Jednym z banków wypłacających atrakcyjne premie jest nowopowstały Alior Sync. Posiadaczom darmowego konta z bezpłatną kartą zwraca on aż 5%, ale tylko w przypadku płatności internetowych. Mogą być one dokonane kartą lub poprzez przelew typu „Płacę z Alior Sync”. Osoba, która będzie z tego rachunku korzystała w sposób tradycyjny nie otrzyma więc żadnych wypłat. Bardzo duże korzyści oferta może natomiast przynieść tym, którzy w Internecie kupują często lub gdy wykonują w sieci większe zakupy. Jeśli, dla przykładu, przez Internet wykupimy wakacyjną podróż dla całej rodziny za 10 000 zł, to Alior Sync zwróci nam aż 500 zł.

Klienci, którzy niewiele kupują przez Internet powinni zwrócić uwagę na ofertę konta w Banku Millennium i BGŻ. Dobre Konto w Banku Millennium gwarantuje bardzo atrakcyjne zwroty wynoszące aż 3% wydatków dokonanych w supermarketach, sklepach spożywczych czy stacjach benzynowych. W BGŻ stawka zwrotów jest natomiast niższa (wynosi 1%), ale premię można uzyskać bardzo łatwo. Zwroty naliczają się bowiem od kwoty najwyższego w danym miesiącu wpływu (np. wynagrodzenia, emerytury) na konto, a nie od kwoty wydatków. Jeśli ktoś zarabia 2 000 zł netto, to co miesiąc dostanie od banku 20 zł. Trzeba jednak dodać, że premia jest wypłacana pod warunkiem, że w danym miesiącu klient wykona co najmniej 3 operacje bezgotówkowe (na dowolną kwotę) kartą do konta.

Decydując się na konto z premią warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na stawkę zwrotów, ale także ograniczenia ich wysokości. Dla przykładu Meritum Bank zwraca aż 4% wydatków na paliwo. Wypłacona kwota nie może być jednak wyższa niż 30 zł miesięcznie. W Millennium zwroty wynoszą 3% wydatków, natomiast limit zwrotów wynosi 50 zł miesięcznie. W przypadku, gdy wykonujemy płatności na duże kwoty więcej możemy więc zyskać korzystając z oferty, gdzie taki limit nie obowiązuje lub gdzie jest znacznie wyższy.


Zestawienie rachunków z premią

Bank

Nazwa konta

Zwrot

Limit zwrotów (miesięcznie)

Opłata za konto (miesięcznie)

Opłata za kartę

(miesięcznie)

Alior Bank

Konto zakupowe

1% od płatności kartą

1 000 zł

7 zł

5 zł

Alior Sync

Konto osobiste

5% od transakcji internetowych

1 250 zł

0 zł

0 zł

BGŻ

Konto osobiste z premią

1% od najwyższego wpływu na konto

50 zł

0 zł

5 zł lub 8 zł

BOŚ*

Konto Bez Kantów

1 zł za pełne 100 zł wydane kartą;
1 zł za zrealizowany przelew

60 zł

10 zł

0 zł w pierwszym roku
20 zł rocznie od 2 roku

Getin Bank*

Konto Skarbonkowe

1 zł za transakcję kartą powyżej 100 zł;
1 zł za wpłynięcie pensji

brak limitu

0 zł

0 zł

Meritum Bank

Konto Zarabiające

4% od wydatków na paliwo

30 zł

0 zł

0 zł lub 1 zł

Millennium

Dobre Konto

3% od płatności kartą

50 zł

0 zł lub 7 zł

0 zł lub 3 zł

BZ WBK

Wydajesz & Zarabiasz

1% od płatności kartą

brak limitu

0 zł lub 7 zł

5 zł

FM Bank

ROR

0,5% od płatności kartą

brak limitu

7 zł

5 zł lub 0 zł

* wymieniono tylko najpopularniejsze operacje za które bank wypłaca premię

 

hastagi na stronie:

#pentor beeg com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy