Wiadomości branżowe

Gdy dziecko nudzi się podczas podróży

Szczęśliwi ci, których dzieci nie nudzą się podczas podróży. Co jednak mają zrobić rodzice, których pociechy ciągle marudzą? Odpowiedź jest prosta: odwiedzić księgarnię. Dobrym rozwiązaniem dla zabicia czasu podróży jest książka. Lektura musi być interesująca, dlatego wyboru najlepiej dokonać z dzieckiem. Ciekawym pomysłem może

Szczęśliwi ci, których dzieci nie nudzą się podczas podróży. Co jednak mają zrobić rodzice, których pociechy ciągle marudzą? Odpowiedź jest prosta: odwiedzić księgarnię.

Dobrym rozwiązaniem dla zabicia czasu podróży jest książka. Lektura musi być interesująca, dlatego wyboru najlepiej dokonać z dzieckiem. Ciekawym pomysłem może być zakup książki bez tekstu. „Można z niej korzystać w różny sposób. Małe dzieci mogą bawić się w wyszukiwanie takich samych elementów, starsze – tworzyć własną historię na podstawie tego, co widzą na obrazkach” – mówi serwisowi infoWire.pl Marta Gajczyk z księgarni Matras.

Coraz bardziej popularne są audiobooki. Marta Gajczyk zauważa, że rodzice kupują dzieciom te książki do słuchania, które sami czytali w dzieciństwie. Wspólne odsłuchanie takiego audiobooka nie tylko zapewni rozrywkę całej rodzinie, lecz także da okazję do sentymentalnego powrotu do przeszłości.

Tablet edukacyjny to kolejna propozycja. Posiada on wiele funkcji, a co najważniejsze jest świetną zabawką do nauki cyfr, liter i kolorów. Jeśli szukamy czegoś tańszego, w ofercie księgarń znajdziemy przeróżne quizy, karty oraz gry planszowe. Wiele z nich zajmuje bardzo mało miejsca, więc idealnie nadaje się do samochodu czy pociągu.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy