Polonia Wiadomości branżowe

Emirates rozpościerają skrzydła nad Atlantykiem i uruchamiają połączenia do Bostonu

Warszawa, 20 września 2013 roku – Linie lotnicze Emirates zapowiedziały uruchomienie kolejnego połączenia transatlantyckiego. Boston dołączy do bogatej siatki Emirates już 10 marca 2014 roku. Będzie to 8. połączenie przewoźnika do Stanów Zjednoczonych, 9. w Ameryce Północnej i 12. na terenie obu Ameryk. Rejsy będą obsługiwane przez Boeingi 777-200LR. Samoloty w

Teaser

Warszawa, 20 września 2013 roku – Linie lotnicze Emirates zapowiedziały uruchomienie kolejnego połączenia transatlantyckiego. Boston dołączy do bogatej siatki Emirates już 10 marca 2014 roku.

Będzie to 8. połączenie przewoźnika do Stanów Zjednoczonych, 9. w Ameryce Północnej i 12. na terenie obu Ameryk.

Rejsy będą obsługiwane przez Boeingi 777-200LR. Samoloty w barwach zwycięzcy rankingu Skytrax „Najlepsza Linia Lotnicza 2013 roku” będą lądować codziennie na lotnisku Boston Logan International.

Połączenie do Bostonu jest kolejnym krokiem w umacnianiu naszej pozycji na terenie północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Wysoki popyt wśród pasażerów pozwala nam wierzyć, że nadszedł właściwy czas na zwiększenie liczby naszych lotów do Ameryki Północnej, które jeszcze bardziej pobudzą wymianę handlową i ruch turystyczny na terenie stanu Massachusetts i Nowej Anglii – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy i linii Emirates.

Od 10 marca 2014 roku samolot rejsu o numerze EK237 będzie startować z Dubaju codziennie o godzinie 9:45, aby wylądować w Bostonie o 15:15. Lot powrotny o numerze EK238 będzie rozpoczynać się w Bostonie o godzinie 22:55, a zakończy się w Dubaju o 19:10 następnego dnia. Dzięki porozumieniu z JetBlue, pasażerowie mogą korzystać z połączeń obu przewoźników, a także zbierać wspólne mile.

Boston jest największym miastem w stanie Massachusetts i jednym z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych. Metropolia, którą rocznie odwiedza ponad 12 milionów turystów, szczyci się światowej klasy zapleczem medycznym i edukacyjnym, znajduje się tam między innymi słynna uczelnia Harvard University.

W dziedzinie transportu Boston znany jest z pierwszego w Ameryce systemu kolei podziemnej, który został otwarty w 1897 roku. Znajduje się tam również słynny most, który jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie łódź może płynąć pod pędzącym pociągiem, nad którym jeżdżą samochody, a cień na nie rzucają latające nad nimi samoloty.

Pierwszy lot Emirates do Stanów Zjednoczonych odbył się w 2004 roku, kiedy samolot przewoźnika wylądował w Nowym Jorku. Obecnie w liczącej 134 kierunki siatce połączeń Emirates, którą obsługuje nowoczesna flota ponad 200 samolotów z flagowym Airbusem A380, znajduje się 7 miast z tego kraju. Zlokalizowany w Dubaju nowoczesny hub Emirates jest wyposażony w pierwszą na świecie specjalnie zaprojektowaną infrastrukturę dla floty A380, mieszczącą największy na rynku lounge stworzony z myślą o pasażerach klasy pierwszej i biznesowej.

Dotychczas w 2013 roku Emirates uruchomiły nowe połączenia do Warszawy, Algieru, Tokio Hanedy i Sztokholmu. W najbliższych miesiącach do siatki połączeń Emirates dołączy Clark na Filipinach, Nowy Jork, do którego samoloty będą latać z Mediolanu, a także Konakry w Gwinei, Sijalkot w Pakistanie oraz Kabul, Kijów i Tajpej.

Źródło Emirates. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy