Polonia Wiadomości branżowe

Emirates łączą dwie światowe stolice mody

Warszawa, 21 listopada 2013r. - Mediolan i Nowy Jork łączy wiele: pokazy mody, szaleństwo zakupów, niezwykła atmosfera i miliony zakochanych w tych miastach modowych entuzjastów. Linie Emirates postanowiły jeszcze bardziej zbliżyć do siebie te metropolie, uruchamiając między nimi bezpośrednie połączenie lotnicze, którego otwarcie nastąpiło 1 października br. Prawdziwe

Teaser

Warszawa, 21 listopada 2013r. – Mediolan i Nowy Jork łączy wiele: pokazy mody, szaleństwo zakupów, niezwykła atmosfera i miliony zakochanych w tych miastach modowych entuzjastów. Linie Emirates postanowiły jeszcze bardziej zbliżyć do siebie te metropolie, uruchamiając między nimi bezpośrednie połączenie lotnicze, którego otwarcie nastąpiło 1 października br.

Prawdziwe zakupowe szaleństwo rozpoczyna się zarówno w Mediolanie, jak i w Nowym Jorku wraz z początkiem sezonowych wyprzedaży, czyli zaraz po świętach Bożego Narodzenia i na początku letnich wakacji. To właśnie wtedy jest doskonały czas, aby odwiedzić oba miasta – mekki dla pasjonatów mody i poszukiwaczy cenowych okazji – których główne ulice, wraz ze zdobiącymi je eleganckimi wystawami sklepowymi, stanowią niezwykły pokaz stylu i mogą być źródłem modowych inspiracji.

Modową podróż rozpocząć można w Mediolanie, gdzie koniecznie należy odwiedzić Galerię Vittorio Emanuele – niezwykle eleganckie, pięknie zdobione, liczące ponad 150 lat centrum handlowe, które stało się jednym z symboli miasta. Warto wstąpić także do zlokalizowanej w samym centrum, przy Piazza Duomo, galerii La Rinascente, w której wystrój witryn sklepowych zmienia się każdego tygodnia. Butiki słynnych marek – ikon włoskiej mody, takich jak Dolce & Gabbana czy Versace, skupione są także w rejonie tak zwanego Złotego Kwadratu – Quadrilatero d’Oro – wyznaczonego przez kilka tłumnie odwiedzanych ulic: Piazza Duomo, Via Manzoni, Via Sant’Andrea, Via Spiga, Via Borgospesso i Via Monte Napoleone. Na tej ostatniej mieści się największy na świecie, trzypiętrowy butik Armaniego. Ci, którzy nadal będą czuć zakupowy niedosyt, mogą wybrać się do handlowej dzielnicy Mediolanu – Corso Buenos Aires, gdzie znajdują się setki sieciowych, popularnych sklepów odzieżowych.

Dzięki bezpośredniemu połączeniu lotniczemu Emirates między Mediolanem a Nowym Jorkiem, już w kilka godzin można przenieść się ze stolicy włoskiej mody na tętniące życiem ulice Manhattanu. Przewoźnik oferuje pasażerom możliwość przewozu 30 kg bagażu w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej, nie trzeba więc martwić się o wypełnioną zakupami walizkę. Warto natomiast zostawić w niej jeszcze trochę miejsca, gdyż nowojorskie wyprzedaże w niczym nie ustępują tym w Mediolanie. Zakupowy maraton w Nowym Jorku rozpocząć można od słynnej Piątej Alei, jednej z najdroższych ulic świata, przy której mieści się wiele kultowych, luksusowych domów towarowych, takich jak Saks Fifth Avenue, Bergdorf Goodman, Lord’s & Taylor, Barney’s, a także wiele butików, jak np. Louis Vuitton, Tiffany, Gucci czy Prada. Trochę mniej prestiżowym, ale równie popularnym centrum handlowym, do którego warto się wybrać jest Century 21, gdzie znaleźć można naprawdę atrakcyjne oferty.

Jednak prawdziwe święto mody odbywa się zarówno w Mediolanie, jak i Nowym Jorku podczas organizowanych dwukrotnie w ciągu roku tygodni mody – Milan Fashion Week i New York Fashion Week. Tradycyjnie odbywają się one w lutym, kiedy prezentowana jest kolekcja jesienno-zimowa i we wrześniu, gdy dzięki modowym propozycjom projektantów można poczuć już powiew kolejnego lata. Co roku cykl pokazów otwiera Nowy Jork, gdzie najbliższy Tydzień Mody będzie trwał od 6 do 13 lutego 2014 roku, w Mediolanie natomiast odbędzie się w terminie od 18 do 23 lutego 2014 roku. Pięć dni, które dzielą oba wydarzenia można przeznaczyć na poznanie turystycznych atrakcji, jakie oferują obie metropolie. Ze względu na to, że Tygodnie Mody zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, już teraz warto zaplanować podróż i zarezerwować bilety na stronie Emirates.

Dzięki połączeniu Emirates pomiędzy Mediolanem a Nowym Jorkiem pasażerowie mogą teraz skorzystać z niezwykłego produktu premium przewoźnika. Loty pomiędzy tymi miastami obsługiwane są przez Boeingi 777-300ER w trzyklasowej konfiguracji. Podróżujący w pierwszej klasie mają do dyspozycji prywatne kabiny wyposażone w regulowane oświetlenie, toaletkę, lustro, garderobę, a także w zintegrowany, bezprzewodowy system kontroli fotela, który na życzenie pasażera może być przekształcony przez personel pokładowy w płaskie łóżko z materacem. Podczas lotu Emirates podróżujący mogą ponadto odprężyć się korzystając z nagradzanego na całym świecie systemu indywidualnej rozrywki ice, oferującego ponad 1600 kanałów z muzyką, filmami i programami telewizyjnymi, czy też delektując się smakiem wykwintnych dań przygotowywanych przez szefów kuchni przewoźnika. Zarówno w Mediolanie, jak i w Nowym Jorku pasażerowie pierwszej klasy i klasy biznes mogą skorzystać z darmowej usługi szofera, a także ze światowej klasy poczekalni Emirates, gdzie w komfortowych warunkach można poczytać prasę czy obejrzeć telewizję. Dodatkowo umowy Emirates z Jet Blue w Stanach Zjednoczonych i easyJet w Europie umożliwiają pasażerom wygodne połączenia z Nowym Jorkiem i Mediolanem z wielu miejsc na obu kontynentach.

 

Źródło Emirates. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy