Wiadomości branżowe

Egipt – wczasy z dziećmi w Hurghadzie. Jakich atrakcji dla dzieci spróbować?

Wakacje z dziećmi, to dla rodziców z jednej strony wielka frajda, a z drugiej ogromne wyzwanie. Jakie miejsca odwiedzić, aby dzieciaki się nie nudziły i nie uprzykrzały dorosłym od dawna wymarzonego urlopu? Jeżeli zdecydowaliście się na Egipt, wczasy warto

Wakacje z dziećmi, to dla rodziców z jednej strony wielka frajda, a z drugiej ogromne wyzwanie. Jakie miejsca odwiedzić, aby dzieciaki się nie nudziły i nie uprzykrzały dorosłym od dawna wymarzonego urlopu? Jeżeli zdecydowaliście się na Egipt, wczasy warto zaplanować w położonej na wschodnim wybrzeżu Morza Czerwonego Hurghadzie, modnym kurorcie tętniącym życiem oferującym szereg rozrywek dla rodzin z dziećmi. Rozwinięta infrastruktura turystyczna Hurghady zapewnia bardzo szeroką ofertę noclegową dla rodzin z dziećmi: większość hoteli posiada apartamenty rodzinne, w których nawet pięcioosobowa rodzina może mieszkać razem. Hurghada do świetne miejsce na rodzinne wakacje!

Oto kilka miejsc, które trzeba koniecznie odwiedzić, oraz atrakcji wartych spróbowania. Dają gwarancję, że wczasy w Egipcie pozostawią Wam wszystkim wspaniałe wspomnienia. Niezależnie od wieku.

Aquarium

To niewielkie pod względem rozmiarów akwarium pełne jest wyjątkowych i rzadkich okazów morskiej fauny i flory. Można zobaczyć tutaj bajecznie kolorowe ryby (może znajdzie się wśród nich Nemo?), groźnie wyglądające płaszczki oraz cudowne koralowce. Aquarium znajduje się w dzielnicy Dahar, a opłacenie wstępu (niewielki koszt, około 5 dolarów) daje też możliwość robienia zdjęć egzotycznym mieszkańcom podwodnego świata.

Podwodny świat

Malowniczy podwodny świat Morza Czerwonego oglądać można także z pokładów łodzi podwodnych, katamaranów czy statków ze szklanym dnem (glass-bottom boats). Wielką przygodą jest nie tylko podziwianie bogactwa rafy koralowej, lecz także sama podróż wodna. O tego rodzaju wycieczki pytać należy w hotelowej recepcji. Organizatorzy rejsów odbierają turystów z większości hoteli w Hurghadzie, posiadających przystań.

Przejażdżka na wielbłądzie

Wielkim przeżyciem dla najmłodszych jest przejażdżka na wielbłądzie po pustyni. Atrakcję tę organizatorzy wycieczek oferują jako fakultatywne uzupełnienie wielu wypraw. W Hurghadzie wielbłądy znaleźć można także na centralnym deptaku, jednak tu jeździ się tylko po najbliższej okolicy.

Spektakl tańczących fontann

To widowiskowe przedstawienie typu woda-światło-dźwięk, które oszołomi nie tylko najmłodszych. Półgodzinne pokazy odbywają się codziennie w hotelu Golden 5 o godzinie 21.00. Uwaga: dojazd na spektakl jest całkowicie bezpłatny, należy tylko zasięgnąć języka w recepcji hotelowej. Za wstęp jednak trzeba już zapłacić.

Alf Leila Wa Leila

To atrakcja dla nieco starszych dzieci, zwłaszcza tych, które fascynują się historią starożytnego Egiptu. Każdego dnia odbywają się tutaj przedstawienia ukazujące życie w czasach panowania faraonów. Wyjątkowo odważni mogą podpatrzeć, jak poskramia się węże i samodzielnie spróbować tej niebezpiecznej sztuki. Moc wrażeń i mnóstwo wspaniałych wspomnień, również dla dorosłych: wieczorem można podziwiać pokazy tańca brzucha i występy derwiszów. Alf Leila Wa Leila znajduje się 15 kilometrów od Hurghady, można je odwiedzić podczas wycieczki do Jungle Aquapark.

Jungle Aquapark

Egipt słynie z ogromnej liczby hoteli z aquaparkami. Jungle to największy z aquaparków w tym kurorcie. Mieści się 25 kilometrów od centrum miasta w Dana Beach. Wasze dzieci (i oczywiście Wy!) będą miały do dyspozycji aż 21 basenów z 35 zjeżdżalniami. Doskonała całodzienna zabawa gwarantowana. Warto wybrać się jak najwcześniej rano, bo Jungle Aquapark jest tłumnie oblegany przez turystów. Bilet kosztuje około 30-40 dolarów, ale zawiera opcję all inclusive, więc w ciągu dnia można do woli korzystać z barów oferujących egipskie przekąski.

Animacje hotelowe po polsku

Wiele hoteli zatrudnia polskojęzyczną obsługę opiekującą się dziećmi w mini przedszkolach i kid’s clubach, w których dla dzieci w różnym wieku, przez cały dzień, łącznie z wieczornym show, organizowane są rozmaite atrakcje.

Udanej zabawy pod egipskim słońcem!

Źródło Starcom. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy