Polonia Wiadomości branżowe

Cztery pory roku w Kołobrzegu

Kołobrzeg oferuje odwiedzającym wiele atrakcji i to nie tylko latem. Każda pora roku jest odpowiednia, żeby odwiedzić i poznać to miasto zwane perłą Bałtyku, a od teraz również polską stolicą SPA. Najliczniejsze zaplecze ośrodków odnowy biologicznej nad polskim wybrzeżem stanowi o niezwykłej atrakcyjności tego miasta.

Wiosna w Kołobrzegu

Co można robić, gdy przyroda budzi się do życia? Oczywistym rozwiązaniem wydaje się ruch – spacery i wycieczki rowerowe to najpopularniejsze formy wiosennej aktywności. Najlepiej wzdłuż  morskiego brzegu, liczne aleje spacerowe czy ścieżki rowerowe są idealne by podziwiać polskie wybrzeże. W Kołobrzegu to 12 km niezwykle urozmaiconej linii brzegowej, którą w naturalny sposób dzieli rzeka Parsęta, po zachodniej stronie rzeki rozciągają się piaszczyste i złote plażę, natomiast po wschodniej stronie delikatnie nabierają kolorów dzięki skarbom Bałtyku – muszlom i kamieniom. Pełne jodu powietrze doskonale wpłynie na nasz organizm. Po wysiłku zregenerujemy siły w jednym z licznych ośrodków SPA, których nazwa pochodzi od łacińskiego Sanus Per Aquam, czyli zdrowie przez wodę. Filozofia SPA opiera się na założeniu, że woda jest tym dla ciała, czym marzenie dla duszy – może ukoić lub pobudzić do aktywności, może relaksować lub stymulować do działania.

W Kołobrzegu znajduje się najwięcej w Polsce gabinetów  SPA na metr kwadratowy.

Lato w Kołobrzegu

To czas dla aktywnych wczasowiczów. Dla żądnych mocnych wrażeń Kołobrzeg proponuje rejs szybką łodzią hybrydową. Z miasta można też odbyć rejs statkiem na duńską wyspę Bornholm. Kiedy już się opalimy i nacieszymy atrakcjami sportowymi, Kołobrzeg ukaże nam swoje atrakcje kulturalne i rozrywkowe. Miasto ma mnóstwo klubów, dyskotek i wspaniałych kawiarenek. Kołobrzeg w tym roku będzie po raz dziesiąty gościł Sunrise Festival – święto muzyki klubowej organizowane we współpracy z Radiem ESKA.  Impreza ta wpisała się już na stałe do kalendarium wakacyjnych wydarzeń nad polskim morzem. Dla spragnionych nieco delikatniejszych spotkań z kulturą Regionalne Centrum Kultury oferuje liczne wakacyjne festiwale bogate w koncerty, spektakle i widowiska na letniej scenie. Festiwal Operetki, Pro JAZZ Festiwal, Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Interfolk” czy Kołobrzeski Festiwal Filmów Sensacyjnych, to tylko niewielka część wydarzeń artystycznych w Kołobrzegu.   

Po artystycznych uniesieniach udajmy się do ośrodka SPA. Masaż z borowiny, zwanej, czarnym złotem zrelaksuje nas i odpręży oraz pomoże w leczeniu stawów, problemów z narządami ruchu i z naczyniami krwionośnymi.

Kołobrzeska jesień

Złota Polska jesień. Liście powoli opadają z drzew. Z dębu Bolesław już ponad osiemsetny raz! Ten najstarszy dąb szypułkowy w Polsce znajduje się właśnie w Kołobrzegu. Historia miasta zaczęła się w VIII wieku, kiedy osada nadmorska wyspecjalizowała się w pozyskiwaniu soli z Bałtyku. Gród został włączony do państwa polskiego w X wieku. Warto odwiedzić historyczne obiekty w Kołobrzegu, takie jak: Kamienicę Schlieffenów, najstarszy budynek mieszkalny w mieście pochodzący z XV wieku, ratusz miejski z XIX wieku, czy też Akademię Rycerską zbudowaną w XVII stuleciu. Była to jedna z pierwszych wyższych szkół wojskowych w Europie. Po odwiedzeniu zabytków nie zapomnijmy zadbać o siebie. Ośrodki SPA oferują zabiegi dopasowane pod względem rodzaju skóry i wieku. Warto na przykład nałożyć odżywczą maseczkę.

Uzbroić się na zimę

Kołobrzeg to największy port rybacki w Polsce, tu na pewno zawsze skosztujesz świeżej ryby. W porcie pasażerskim czeka nas wiele rozmaitych atrakcji, m.in. możemy wejść na pokład jednych z niewielu w kraju okrętów udostępnionych turystom do zwiedzania – ORP Władysławowo i ORP Fala. Kołobrzeg był niegdyś twierdzą obronną, o czym świadczą liczne pozostałości po fortyfikacjach. W Muzeum Oręża Polskiego zgromadzono prawie 18 tysięcy eksponatów. Warto też uzbroić nasze ciało w odporność na cały kolejny rok. Kołobrzeg, może być doskonałą alternatywną na zimę, szczególnie dla tych, którzy chcieliby zregenerować siły podczas mrozów lub po prostu nie przepadają za sportami zimowymi.  Ośrodki SPA oferują cały arsenał doskonałych zabiegów: różnorakie peelingi, mikrodermabrazja, masaże, czy maseczki. Z pewnością szybko ukoją one zmęczoną psychikę i ciało.

Kołobrzeg przez cały rok

Stolica polskiego SPA oferuje ponad 30 tysięcy miejsc noclegowych o różnym standardzie. Najnowocześniejsze salony odnowy biologicznej, kompleksy basenowe i sportowe, bogata baza zabiegowa oraz sanatoria. To niektóre zalety, które przyciągają do Kołobrzegu turystów z całej Europy, zwłaszcza Danii i Niemiec. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym mieście zajrzyj na stronę www.kolobrzegspa.com. Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji, m.in.: opisy miejsc które warto zobaczyć, listę noclegową oraz ciekawostki na temat miasta. Spotkajmy się więc  w Kołobrzegu!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy