Ciekawostki

Co to znaczy… być sobą?

Być sobą… Niby takie łatwe, a ile sprawia problemu większości ludzi. Bo to nie oznacza wcale, że mamy być albo uprzejmi, albo wredni. Że musimy

Być sobą… Niby takie łatwe, a ile sprawia problemu większości ludzi. Bo to nie oznacza wcale, że mamy być albo uprzejmi, albo wredni. Że musimy się na coś zdecydować. Ile jest przecież osób, które na co dzień są ciche i nieśmiałe, a za chwilę potrafią pokazać pazury i odegrać się lub odpowiedzieć coś „niewygodnego”. I nie można powiedzieć, że któraś z ich twarzy jest nienaturalna i sztuczna.

Co to znaczy być sobą

Człowiek jest już tak zaprogramowany, że inaczej zachowuje się w domu, w szkole, na podwórku czy na dyskotece. Nie da się ukryć, że najbardziej sobą jest w domu, ponieważ tam, żyjąc z rodziną pod jednym dachem dzień w dzień, nie mając przed nikim tajemnic, i wiedząc, że i tak się prędzej czy później pogodzi ze swoimi najbliższymi w razie konfliktu, więc może się zachowywać jak chce – nawet bezczelnie i wulgarnie.

Za to przed kolegami i koleżankami próbuje być miły, a przynajmniej do czasu, kiedy uzbiera sobie stałą paczkę swoich „ziomków”, których potem będzie mógł traktować podobnie, jak swoją rodzinkę. A więc: „być sobą” to tak zawsze łatwo i prosto? Nie, bo czasem świat nie jest dla nas łaskawy i nie wszyscy rzucają się nam do stóp. I wtedy trzeba poudawać, by dostać w końcu to, co się chce. A potem to już można zdjąć maskę i wcielić się w diabła. Nie jest tak?
Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#co to znaczy być sobą #co to znaczy byc soba #być sobą co to znaczy #co to znaczy być sobą

A to już wiesz?  Inauguracja kampanii społecznej „Każdy ruch w Internecie zostawia ślad”

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy