Polonia Wiadomości branżowe

Być animatorem w Rainbow Tours

W dniach 14 i 15 kwietnia w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Jupiter w Warszawie odbyła się rekrutacja na stanowisko animatora czasu wolnego w jednym z Figloklubów w  Rainbow Tours. Zwycięzcom touroperator proponuje między innymi atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju i awansu oraz szkolenie na greckiej wyspie Zakynthos. Nie dziwi więc fakt rekordowej liczby zainteresowanych pracą a dla większości przygodą życia z Rainbow Tours.

Rekrutacja została przeprowadzona w dniach 14 i 15 kwietnia. Wszyscy chętni podzieleni zostali na dziesięć grup. Aspirujący do pracy animatora musieli przygotować pięciominutowy program animacyjny dla około 10- 15 osób na dowolny temat. Sprawdzano również znajomość co najmniej jednego języka obcego ocenianą przez lektora mówiącego w wybranym języku. Tegoroczny poziom komisja rekrutacyjna oceniła bardzo wysoko w stosunku do roku ubiegłego. Przyznała też, że zdecydowana większość zgłaszających się osób to uczestnicy odbywających się w całej Polsce cyklicznych szkoleń pod nazwą Akademia Animatorów Czasu Wolnego.

Na tegoroczny casting zgłosiło się 280 osób , czyli ponad dwa razy tyle co w roku ubiegłym kiedy to komisja przesłuchiwała 120 osób. Okazuje się, że praca animatora staje się coraz bardziej atrakcyjna dla panów. W tym roku na rekrutację zgłosiło się 35 natomiast w roku 2011 tylko pięciu.

Co powoduje, że zainteresowanie pracą animatora rośnie? Dlaczego tak wielu młodych ludzi podejmuje decyzje o wyjeździe na cały sezon wakacyjny do pracy? Czy tylko są to przyczyny ekonomiczne? Okazuje się że nie tylko.

Sandra ( 26 lat)- uczestniczka Akademii Animatorów w Katowicach. W bardzo żywiołowy i swobodny sposób integruje całą grupę.

-Czym jest dla mnie praca animatora? To w pierwszej kolejności spełnienie marzeń o podróżach i pracy z dziećmi. To właśnie praca z dziećmi sprawia mi największą przyjemność. Myślę, ze moje wykształcenie sportowe oraz specjalizowanie się w  prowadzeniu zajęć tanecznych dla najmłodszych pozwoli mi doskonale opiekować się turystami w Figlolubach Rainbow Toursmówi Sandra.

Justyna( 22 lata)- uczestniczka  Akademii Animatorów w Krakowie. Pomysłowa i pełna optymizmu.

-Przyznaję, że zauroczona tym co się wydarzyło w Akademii Animatorów postanowiłam spróbować swoich sił na castingu. Ja bardzo kocham dzieci i jestem wolontariuszem w przedszkolu. Bardzo lubię wymyślać różne zabawy, które wszystkich przenoszą do świata fantazji. Staram się być kreatywna i wprowadzać miłą atmosferę. Praca a właściwie przyjemność bycia animatorem to dla mnie spełnienie marzeń mówi Justyna.

Programy przygotowane przez uczestników rekrutacji były bardzo różnorodne, pomysłowe i oryginalne. Justyna zaproponowała pokaz mody, Katarzyna urządziła pokaz tańca latynoamerykańskiego  natomiast najmłodszy uczestnik Filip ( 17 lat) zauroczył komisję muzycznymi zgadywankami połączonymi z tańcem.

Uczestnicy nie mogą się doczekać wyników rekrutacji. Na zwycięzców czeka praca w jednym z klubowych rodzinnych hoteli touroperatora działających pod nazwą Figlokluby a wcześniej wyjazd szkoleniowy na grecką wyspę Zakynthos.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Termy   #Walentynki Bez Gaci   #dla   #walentynki