Polonia Wiadomości branżowe

Bez paniki, „majówki” starczy dla wszystkich

Wyspy Kanaryjskie, wizyty w Disneylandzie, czy wypady do europejskich metropolii – turyści poszukują na majowy weekend bardzo zróżnicowanej oferty, a wybór ciągle jest szeroki. Oprócz samolotowych wycieczek do Egiptu, Turcji czy Tunezji, popularnością cieszą się w tym roku także wycieczki autokarowe i oferta z dojazdem własnym. Tegoroczny majowy weekend może trwać przecież nawet 9 dni.

My Polacy kochamy długie weekendy. A w tym roku zostaliśmy nimi wyjątkowo hojnie obdarowani. Tegoroczny weekend majowy pozwala popuścić wodzę fantazji i zaplanować dłuższy wypad. Wystarczy bowiem wziąć tylko 3 dni urlopu, żeby wypoczywać przez ponad tydzień – od 28 kwietnia do 6 maja.

Klienci wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl, którzy chcą wyjechać już pierwszego dnia długiego weekendu  mogą dokonać wyboru spośród ponad 55 tysięcy wycieczek. W tym roku wyjątkową popularnością cieszą się wyjazdy do europejskich metropolii. Wśród wyszukiwanych miast pojawia się nie tylko Rzym, Londyn, czy Paryż, ale także Kopenhaga, Oslo i Poczdam.

Organizatorzy przygotowali się w tym okresie na popularność tzw. city breaków. Ciągle jest w czym wybierać, zarówno jeśli chodzi o oferty samolotowe, jak i wycieczki autokarem. Biuro Matimpex zabierze nas 1 maja na 4 dni do Barcelony albo 28 kwietnia do Lizbony. Z Itaką możemy wyruszyć w różne zakątki Włoch, do Czech, Francji, czy Chorwacji, a nawet na objazd po Maroko – Błękitny Labirynt, Szafran. Z kolei biuro PBP Olsztyn w ciągu 7-dniowego objazdu zabierze turystów do siedmiu europejskich stolic.

Jak ciepłe bułeczki sprzedają się także wycieczki do europejskich parków rozrywki. Największą popularnością cieszy się paryski Disneyland. Kolejne w kolejce są Legoland w Danii, podparyski Asterix Park, czy centrum Tropical Islands koło Berlina. Maj to rzeczywiście doskonały moment, żeby wybrać się na rodzinną wycieczkę i połączyć zwiedzanie z doskonałą zabawą. Bogatą ofertę    wycieczek do europejskich parków rozrywki przygotowały biura Almatur, Rainbow Tours, Neckermann i Itaka.

Prawdziwym hitem tegorocznego weekendu majowego jest wypoczynek w hiszpańskim kurorcie Lloret de Mar. Skąd taka popularność tego niewielkiego miasteczka położonego na wybrzeżu Costa Brava? To właśnie tam wypoczywały bohaterki popularnego serialu „Pamiętnik z wakacji”.  Wszyscy, którzy chcieliby odwiedzić w maju w to urocze miejsce mogą wybierać zarówno wśród oferty samolotowej i autokarowej, lub zdecydować się na opcję z dojazdem własnym. W pierwszych tygodniach maja temperatura w katalońskim Lloret de Mar skoczy już powyżej 20 stopni Celsjusza, choć na kąpiel w morzu zdecydują się tylko najodważniejsci.

Tegoroczny długi weekend mogą także zagospodarować zapaleni narciarze. W maju wybór miejsc do uprawiania białego szaleństwa jest już dużo mniejszy, ale w Europie ciągle można poszusować. W Austrii czynny jest w maju lodowiec Pitztal i całorocznym Hintertux. W Szwajcarii pojeździć można na zboczach  Matterhorn, z kolei we Włoszech od maja do października działają wyciągi na Passo Stelvio.

Wyjątkowo długi weekend może przekonać podróżników do wyruszenia w wyjątkową podróż. Kusząco wyglądają oferty wypoczynku na Kubie  lub egzotyczna wyprawa z Logos Travel do Peru i Boliwii. Z kolei wszystkich, którzy chcieliby przypomnieć sobie, jak wyglądają huczne obchody Święta Pracy zapraszamy do Chin. Tutaj także początek maja kojarzy się z dniami wolnymi od pracy i choć od kilku lat uczestnictwo w pierwszomajowych obchodach nie jest obowiązkowe, w wielu miejscach kraju organizowane są barwne demonstracje w okazji Święta Ludzi Pracy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy