Polonia Wiadomości branżowe

B&B Hotels Polska członkiem Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

W październiku br. sieć B&B Hotels dołączyła do Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce. To kolejny etap budowania silnej pozycji Spółki na polskim rynku.

Przystąpienie do Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej to ważny krok w rozwoju B&B na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Z członkostwem wiąże się m.in. reprezentowanie oraz ochrona interesów Spółki w kontaktach z organami administracji państwowej a także wsparcie w relacjach z instytucjami prywatnymi. 

W Polsce widać coraz wyraźniej wzrost zainteresowania komfortowymi hotelami ekonomicznymi. Model biznesowy B&B zakładający znakomity stosunek jakości do ceny staje się jednocześnie idealnym rozwiązaniem na czas spowolnienia gospodarczego.  

Jesteśmy niezwykle zainteresowani polskim rynkiem. Jako francuska sieć hotelowa poszukiwaliśmy podmiotu, który pozwoliłby nam na jak najlepsze poznanie oraz zrozumienie jego specyfiki – mówi Beatrice Bouchet, Prezes B&B Hotels Polska. – Szczególnie doceniamy możliwości współpracy oraz wymiany doświadczeń biznesowych z innymi podmiotami należącymi do organizacji – dodaje.

Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa (CCIFP) to jedna z najstarszych izb zagranicznych, jakie powstały w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 roku z inicjatywy grupy firm reprezentujących największe przedsiębiorstwa francuskie w Polsce. Obecnie Izba skupia ponad 350 podmiotów gospodarczych.

Ponadto CCIFP działa w ramach Związku Francuskich Izb Przemysłowo-Handlowych oraz jest członkiem Unii Francuskich Izb Przemysłowo-Handlowych za Granicą. Tak rozbudowana struktura sprawia, że CCIFP posiada kontakty z blisko 2 mln przedsiębiorstw w 80 krajach świata. 

***

Spółką macierzystą B&B Polska jest Groupe B&B Hôtels, trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji. Powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli dwugwiazdkowych-ekonomicznych, lecz stawiających na jakość, indywidualny design poszczególnych lokalizacji oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie ponad 250 hoteli we Francji i Niemczech, osiem we Włoszech, dwa w Polsce oraz jeden w Portugalii. Łącznie dysponują one ponad 18 tysiącami pokoi.

Więcej informacji o hotelach B&B w Polsce można znaleźć na stronie www.hotelbb.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #couchsurfing   #etem   #linie lotnicze   #nie   #nocleg   #pl   #spotka   #tanie   #tripsta   #trzeba   #za