Polonia Wiadomości branżowe

800 mln zł przychodów w 2013

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Teaser

Rainbow Tours dokonał podsumowania sprzedaży oferty z katalogów Lato 2013 oraz Egzotyka/Zima 2013/14. Wyniki cechuje wyraźna tendencja wzrostowa, zarówno w ilości klientów, jak i wysokości przychodów.

Dane jasno wskazują, że na sprzedaż ofert nie miały wpływu zarówno niepokoje polityczne np. w Egipcie czy Tunezji jak i ogólna sytuacja gospodarcza. Wg stanu sprzedaży na koniec lipca, ofertę Lato 2013 zakupiło prawie 141 tys. osób, co w porównaniu z rokiem ubiegłym, w którym w analogicznym okresie było 113 tys. rezerwacji, stanowi wzrost o 25 procent. Touroperator może się również pochwalić prawie 32 procentowym wzrostem przychodów, które dla sprzedanych do końca lipca pasażerów wynoszą 382 mln złotych. Najbardziej popularne kierunki wczasowe, to między innymi: Zakynthos, Kreta, Rodos, Kos, Sharm el Sheikh, Turcja, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Costa Brava oraz Fuerteventura. Z kierunków objazdowych, to między innymi: Turcja, Maroko, Chorwacja, Grecja, Włochy oraz Hiszpania.

– W tym roku liczymy na osiągnięcie przychodów całej grupy Rainbow Tours na poziomie 800 mln złotych oraz na znaczny wzrost rentowności m.in. dzięki wzrostowi średniej ceny na osobę o ok. 7 %mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours. Cieszy nas również znaczny wzrost zainteresowania ofertą egzotyczną, zwłaszcza realizowaną Dreamlinerem, o czym świadczy wypełnienie miejsc na niektóre kierunki już na poziomie powyżej 45 procentdodaje Baszczyński.

Biorąc pod uwagę ofertę egzotyczną, Rainbow Tours również odnotowuje zwiększenie zainteresowania. Od momentu startu sprzedaży w maju do chwili obecnej z tej propozycji skorzystało już ponad 10 tys. osób, co w porównaniu z rokiem ubiegłym stanowi wzrost o 85 procent. Przychody wzrosły aż o 93 procent, osiągając wynik 69 mln złotych. Wielkim sukcesem okazują się być wyjazdy zarówno pobytowe jak i wypoczynkowe realizowane bez przesiadek Dreamlinerem do Meksyku, Tajlandii, na Sri Lankę oraz na Kubę. Warto wspomnieć, że touroperator jako pierwszy na rynku podpisał w maju umowę z PLL LOT na realizowanie przelotów do tych krajów tym komfortowym samolotem. Kierunkiem, który na chwile obecną jest numerem jeden w sprzedaży, to tegoroczna nowość – Gambia. Turyści mogą wybierać spośród dwóch programów objazdowych oraz hoteli, które zlokalizowane są na wybrzeżu Atlantyku.

Wkrótce na rynku pojawi się kolejna oferta Rainbow Tours zawierająca propozycje narciarskie oraz sylwestrowe.

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy